{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 388834

دولت شیلی در پی گسترش اعتراضات در این کشور اعلام کرد بین ساعت‌های ۱۰ شب تا ۷ صبح روز بعد مقررات منع آمد و شد برقرار خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دولت شیلی پس از گسترش اعتراضات در این کشور اعلام کرد در شهر پایتخت، «سانتیاگو» مقررات منع آمد و شد برقرار خواهد بود.  

به نوشته رویترز دولت شیلی با بیان اینکه این مقررات بین ساعت ۲۲ شب تا ۷ صبح روز بعد برقرار خواهد بود از معترضان خواست به خانه‌های خود برگردند.  

«سباستین پینرا» ، رئیس‌جمهور شیلی روز شنبه پس از برگزاری اعتراضات و ناآرامی‌هایی در سانتیاگو که به آتش گرفتن یک ساختمان و بسته شدن برخی ایستگاه‌های مترو شد وضعیت اضطراری اعلام کرده بود.

جرقه اعتراضات در شیلی را تصمیم دولت برای افزایش قیمت بلیط مترو و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی زد.

شاهدان عینی شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌های بین‌المللی ادعا کردند معترضانی که نقابها و لباسهای مشکی به صورت و تن داشتند، چندین اتوبوس و چند ایستگاه مترو را در پایتخت به آتش کشیده و مغازه‌ها را تخریب و یا غارت کردند. در مقابل پلیس و نیروهای امنیتی شیلی برای پراکنده کردن معترضان از باتوم و گاز اشگ آور استفاده کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سباستین پینرا در ساعات اولیه صبح شنبه وضعیت اضطراری اعلام کرد و به ارتش دستور داده است برای کمک به نیروهای امنیتی وارد عمل شوند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری