{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 388413

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (پنجشنبه) در یک کنفرانس خبری درباره لحن غیررسمی نامه‌ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ابراز تعجب کرد.

به گزارش رویترز، کاخ سفید روز گذشته نامه ترامپ به اردوغان در تاریخ 9 اکتبر (هفدهم مهر) را منتشر کرد که در آن نوشته شده بود: «آدم سرسختی نباش. احمق نباش».

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پسکوف در واکنش به لحن این نامه تصریح کرد: «شما اغلب در مکاتبات رؤسای کشورها، با چنین زبانی روبرو نمی‌شوید. نامه‌بسیار غیرعادی و عجیبی بود».

انتشار متن نامه غیردیپلماتیک ترامپ به اردوغان واکنش‌های منفی را به همراه داشته است به طوری که دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه نیز امروز اعلام کرد که اردوغان نامه ترامپ را دور انداخته است.

ترکیه به همراه تروریست‌های ارتش آزاد از هفدهم مهر ماه جاری عملیاتی را تحت عنوان «چشمه صلح» در استانهای حسکه و رقه سوریه آغاز کردند که مورد انتقادات جامعه بین‌الملل قرار گرفته است.

این عملیات بعد از خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه آغاز شد و برخی آن را چراغ سبز واشنگتن برای ترکیه به منظور به بار آوردن وضعیت فعلی در سوریه قلمداد کرده‌اند که ترامپ این اتهامات را رد می‌کند.

به نظر می‌رسد این نامه از سوی کاخ سفید با هدف کاستن از انتقادات از ترامپ منتشر شده است. منتقدان می‌گویند تصمیم ترامپ برای خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه «چراغ سبزی» به عملیات ترکیه در این منطقه بوده است.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    تروریست پ.ک.ک و شاخه های مزدور اون هستن که هر ماه مرزبانان و سپاهیان کشور رو شهید میکنند. لعنت به شما... فارسهای فاشیست سلطنت طلب....

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری