{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387337

مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه نسبت به وخامت اوضاع انسانی در مناطق شمال شرق سوریه که عملیات نظامی ترکیه در آنجا ادامه دارد، ابراز نگرانی کرده و از جامعه جهانی خواست تا اقدام فوری در این رابطه انجام دهد.

به گزارش  خبرگزاری «تاس»، سرلشکر "آلکسی باکین" رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه که تحت نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد، در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد، وضعیت انسانی در مناطق همجوار مرزی در استان الحسکه در شمال شرق سوریه به خاطر انجام عملیات نظامی ارتش ترکیه در این مناطق بسیار وخیم و نگران‌کننده شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، این مقام نظامی تاکید کرد در حال حاضر بیش از 100 هزار نفر از ساکنین غیرنظامی در شهرهای مسکونی این مناطق به خاطر درگیری‌های نظامی فعال، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند. در خطوط تماس درگیری‌ها، از طرف مردم غیرنظامی گزارشات متعددی درباره از بین رفتن تأسیسات شهری، زیرساختاری بهداشتی، تجاری و خدماتی به مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم رسیده است.

به گفته وی، بخش اعظم این مناطق در استان الحسکه، تحت کنترل ارگان‌های محلی مورد حمایت آمریکا و متحدانش در ائتلاف بین المللی قرار دارد و با توجه به ناتوانی ارگانهای محلی برای کنترل اوضاع، این مناطق وضعیت وخیمی پیدا کرده و در شرایط عدم هرگونه اقدامی از طرف آمریکا و شرکایش، سرنوشت مردم محلی نامشخص و روند ادامه افزایش پناهجویان بسیار نگران کننده شده است.

سرلشکر باکین یادآور شد که روز جمعه در برخی مناطق مسکونی در استان الحسکه، دیرالزور و رقه، تظاهرات خودجوشی از طرف مردم ساکن این مناطق علیه اشغالگری نیروهای خارجی و حمایت از تمامیت ارضی سوریه برگزار شد.

این مقام نظامی روس تاکید کرد، برای جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی قریب الوقوع لازم است تا جامعه جهانی اقدام سریع برای برقراری حاکمیت جمهوری عربی سوریه بر مناطق شمال شرق این کشور انجام دهد.  وی افزود، تنها دولت قانونی سوریه می‌تواند در کمترین زمان ممکن ارسال کمک‌های انسانی این مناطق را سازماندهی کرده و از از بین رفتن تاسیسات بهداشتی و زیرساختارهای اقتصادی در این مناطق جلوگیری کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری