{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 386156

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، به دوستان و متحدانش گفته که نگران تأثیر منفی استیضاح بر میراثش است. به گزارش آکسیوس به نقل از یک منبع آگاه، ترامپ روز جمعه در تماسی با اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت که اگر استیضاح را «در سوابق کاری خودتان داشته باشید، این چیز بدی است». دو منبع دیگر، مضمون صحبت‌های ترامپ را تأیید، اما اعلام کردند که ترامپ گفته است: «شما هم نمی‌خواهید این در سوابق کاری‌تان باشد».

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، به نوشته آکسیوس، این اظهارات کاملا نشان می‌دهد که ترامپ چه احساسی درباره استیضاح دارد. او معتقد است که استیضاح می‌تواند به انتخاب دوباره وی و کنترل دوباره جمهوری‌خواهان بر مجلس نمایندگان کمک کند، اما نمی‌خواهد که نامش در کتاب‌های تاریخ به‌عنوان یک رئیس‌جمهوری استیضاح‌شده ثبت شود. برخی تحلیلگران سیاسی مانند «راس داوتت»، ستون‌نویس نیویورک‌تایمز، معتقدند که رئیس‌جمهوری از استیضاح استقبال می‌کند، اما منابع نزدیک به رئیس‌جمهوری می‌گویند که این تفسیر کاملا اشتباه است؛ او مطلقا نمی‌خواهد که استیضاح شود؛ زیرا بیش از هر چیزی به میراثش توجه دارد. بسیاری از مشاوران ترامپ؛ چه در داخل کاخ سفید و چه در خارج آن، این پیش‌بینی ناخوشایند را با او مطرح کرده‌اند که مجلس نمایندگان تقریبا به طور قطع رأی به استیضاح او می‌دهد. این مشاوران همچنین گفته‌اند که به عقیده آنها تقریبا امکان ندارد که سنا او را محکوم کند. اما یک منبع آگاه که در 10 روز گذشته صحبت‌هایی با ترامپ داشته است، می‌گوید به نظر می‌رسد رئیس‌جمهوری در مقابل این پیش‌بینی مقاومت می‌کند و بر این عقیده است که می‌تواند «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان، را از رأی‌گیری در مورد استیضاح بازدارد.

آکسیوس در بخش دیگری از گزارش خود، با اشاره به فعالیت‌های «جو بایدن»، مهم‌ترین رقیب انتخاباتی ترامپ در حزب دموکرات، نوشت که ستاد انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه 10 میلیون دلار صرف تبلیغات علیه بایدن و دموکرات‌هایی کرده‌اند که از استیضاح رئیس‌جمهوری حمایت می‌کنند. ترامپ نیز روز یکشنبه در توییت‌هایی، رسانه‌های خبری این کشور را متهم کرد که برای حمایت از جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌‌جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده و پسرش، از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری