{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 385330

یک روزنامه روسی گزارش داد با توجه به جزئیات بودجه این کشور برای سال‌های ۲۰۲۰تا ۲۰۲۲مسکو قصد دارد به ایران، ترکیه و هند وام‌های قابل توجهی پرداخت کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، جزئیات بودجه‌بندی روسیه برای سال‌های 2020 تا 2022 نشان می‌دهد که این کشور قصد دارد وام‌های قابل توجهی به کشورهای خارجی از جمله ایران، ترکیه و هند پرداخت کند.

این اطلاعات نشان می‌دهد که دولت‌ روسیه طی سه سال آینده بیش از یک تریلیون روبل به کشورهای مختلف جهان وام خواهد داد. بر اساس اطلاعات وزارت اقتصاد روسیه کشورها قرار است این وام را به ازای خرید کالاهی روسی و همچنین تکمیل پروژه‌های مشترک از این کشور دریافت کنند.

پرداخت تسهیلات روسیه برای تکمیل نیروگاه‌های هسته‌ای

کارشناسان می‌گویند، بخش قابل توجهی از این وام‌ها به ساخت و تکمیل نیروگاه‌ها و زیرساخت‌های هسته‌ای در ایران، ترکیه و هند اختصاص خواهد یافت که تمام این پروژه‌ها با مشارکت شرکت‌های روس انجام خواهد شد.

در ماه سپتامبر سرگی‌استورچاک معاون وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد که کشورهای جهان 35 میلیارد دلار به روسیه بدهکار هستند که طی سه سال آینده یک ششم این بدهی معادل 6 میلیارد دلار به این کشور بازپرداخت خواهد شد.

بلاروس و ونزوئلا از جمله بزرگ‌ترین بدهکاران به روسیه هستند که به ترتیب 7.5 میلیارد دلار و 3.5 میلیارد دلار به مسکو بدهکار هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری