{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 385151

در پی وقوع برخی ناآرامی‌ها در مناطق مختلف عراق، نخست‌ وزیر این کشور از منع رفت و آمد در بغداد از پنج صبح امروز(پنجشنبه) تا اطلاع ثانوی خبر داد.

به گزارش سومریه نیوز، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق گفت: این تصمیم مطابق بیانیه نشست رهبران در قصر السلام بغداد و به منظور حفظ نظم عمومی،امنیت داخلی، محافظت از تظاهرکنندگان در برابر برخی اخلالگران که تجاوزاتی را علیه نیروهای امنیتی، دارایی‌های عمومی و خصوصی صورت دادند و نیز برگزاری مراسم اربعین حسینی در فضایی آرام اتخاذ شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی گفت، نیروهای امنیتی به مسافرانی که در مسیر فرودگاه بغداد تردد می‌کنند، خودروهای اورژانس، بیمارانی که نیازمند درمان فوری هستند، پرسنل ادارات خدماتی همچون بیمارستان‌ها، اداره برق، خودروهای حمل و نقل زائران حسینی در مسیرشان از استان‌هایی غیر از بغداد به کربلا  اجازه رفت و آمد را داده است.

پیشتر نجاح الشمری، وزیر دفاع عراق ضمن اعلام حالت آماده باش یگان‌های نظامی گفت، نیروهای امنیتی تمام ورودی‌های منطقه الخضراء در مرکز بغداد را بستند در حالیکه نیروهای واکنش سریع در خیابان‌های بغداد به ویژه خیابان ابونواس در نزدیکی میدان التحریر مستقر شده‌اند.

تظاهرات پراکنده در برخی از شهرهای عراق از جمله شهر بغداد، پایتخت این کشور از روز سه‌شنبه در اعتراض به نبود اشتغال و مشکلات اقتصادی آغاز شد.

منابع خبری شمار کشته‌های درگیری بین نیروهای امنیتی و معترضان در بغداد و استان ذی قار را ۱۱ نفر خوانده‌اند.

نخست‌وزیر عراق هم در بیانیه‌ای ضمن تأکید بر حق تظاهرات‌کنندگان برای اعتراض در چارچوب قانون اساسی این کشور خواستار حفظ نظم عمومی و اجتناب از آسیب زدن به اموال عمومی شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری