کد خبر 383762

یمن با پیشنهاد عربستان سعودی در مورد آتش بس مخالفت کرد

منابعی در یمن گفتند که دولت نجات ملی این کشور با پیشنهاد عربستان سعودی برای آتش بس در یمن مخالفت کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دولت نجات ملی یمن با پیشنهاد عربستان سعودی در مورد آتش بس در یمن مخالفت کرده است.

منابعی در یمن شامگاه جمعه (پنجم مهر) گفتند که دولت نجات ملی با پیشنهاد آتش بس جزئی ریاض در یمن مخالفت کرده و گفته است که آتش‌بس باید فراگیر باشد و همه مناطق یمن را شامل شود.

روزنامه وال‌استریت ژورنال آمریکا امروز (جمعه) به نقل از منابع آگاه خود مدعی شد که عربستان سعودی با ابتکار عمل دولت نجات ملی یمن موافقت کرده و پیشنهاد «آتش‌بس جزئی» به این دولت داده است که شامل چهار محور (منطقه) می‌شود و شهر صنعاء جزو این مناطق است.

«مهدی المشّاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن جمعه گذشته (۲۹ شهریور) بعد از شش روز از حمله تلافی‌جویانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به شرق عربستان سعودی، از ابتکار عمل صنعاء برای توقف حملات خود علیه ریاض خبر داد.

او گفت که دولت نجات ملی یمن «دواطلبانه و به صورت یکجانبه» عملیات‌های پهپادی و موشکی خود به خاک عربستان سعودی را متوقف می‌کند؛ مشروط بر اینکه عربستان سعودی و «ائتلاف متجاوز» به رهبری این کشور نیز حملات خود را به یمن متوقف کرده و به محاصره این کشور پایان دهد.

شبکه المیادین لبنان به نقل از «ضیف الله الشامی»، وزیر اطلاع‌رسانی در دولت نجات ملی یمن گزارش داد که این دولت پیشنهاد سعودی را قبول نمی‌کند و باید همه حملات هوایی در همه‌جای یمن متوقف شود؛ در غیر این صورت این پیشنهاد بازیچه است.

«محمد علی الحوثی»، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن نیز به ابتکار عمل صنعاء اشاهر کرد و گفت که مطابق این ابتکار عمل باید همه حملات عربستان سعودی به یمن متوقف شود.

او گفت که گزاریش‌های درز شده از سوی «دشمن» در مورد آتش‌بس جزئی صحت ندارد و جنگ علیه یمن باید متوقف شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر