{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 383193

وزیر خارجه ایران سه‌شنبه گمانه‌زنی‌ها درباره موافقت ایران با ایجاد تغییر در برجام را رد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هر گونه تغییر در توافق هسته‌ای برجام را رد کرده است. 

بن گیتلسان، خبرنگار بخش کاخ سفید ای‌بی‌سی‌نیوز در توئیتر نوشته ظریف در پاسخ به سوال او درباره اینکه آیا او موافق ایجاد تغییر در برجام است گفت: «[با] هیچ تغییری در برجام [موافق نیستیم].»

پیش از این خبرگزاری رویترز در ادعایی که توسط ایران تکذیب شد به نقل از «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران مدعی شده بود او در نیویورک گفته آماده است در ازای رفع تحریم‌ها علیه ایران، با کشورهای گروه ۱+۵ (اعضای دائمی شورای امنیت به علاوه آلمان) درباره اعمال «تغییرات، اضافات یا اصلاحات اندک» در برجام رایزنی کند. 

خبرگزاری رویترز نوشته بود رئیس‌جمهور ایران این اظهارات را در جمع رسانه‌ها مطرح کرده است. این رسانه، علی‌رغم این، اظهارات آقای روحانی را به صورت مستقیم نقل نکرده بود. 

معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور ایران، ساعاتی بعد ادعای رویترز را تکذیب کرد. «پرویز اسماعیلی» در توئیتی نوشت: «آنچه رویترز به نقل از روحانی در مورد آمادگی برای اصلاح یا کوتاه آمدن از برجام زده، صحیح نیست.»

وی اضافه کرد: «درست، آمادگی برای کوتاه کردن زمان اجرای برجام است. همان تعهد ۲۰۲۳ که ظریف گفت؛ تصویب همزمان پروتکل الحاقی در مجلس ایران و لغو نهایی تحریم‌ها در مجلس آمریکا و امکان مذاکره در چارچوب ۱+۵.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری