{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 378302

با پیوستن یک نماینده محافظه‌کار به حزب لیبرال-دموکرات، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس اکثریت پارلمانی را از دست داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، با پیوستن یک نماینده محافظه‌کار به حزب لیبرال-دموکرات، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس اکثریت پارلمانی را از دست داد. 

رسانه‌های انگلیس می‌گویند حین سخنرانی جانسون در مجلس عوام در روز سه‌شنبه «فیلیپ لی»، نماینده محافظه‌کار این حزب به حزب لیبرال دموکرات ملحق شد. این اقدام، موجب شد دولت جانسون، اکثریت خود را در پارلمان انگلیس از دست بدهد.

«جو سوئینسون»، رهبر لیبرال دموکرات‌ها در حساب کاربری خود در توئیتر این خبر را تأیید کرد و از پیوستن لی استقبال کرد. او نوشت: «خوش آمدی فیلیپ لی؛ شما در حساس‌ترین برهه زمانی به ما پیوسته‌اید. منتظریم همکاری با شما برای جلوگیری از برگزیت فاجعه‌بار و مبارزه برای دستیابی به جامعه‌ای عادلانه‌تر و برابرتر هستیم.»

اندکی بعد لی متن نامه استعفای خود از حزب محافظه‌کار را منتشر کرد.  

جانسون در سخنراین خود در پارلمان، درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) گفت: «همه در این دولت توافق می‌خواهند اما این مجلس سه بار توافق را رد کرده است.»

او گفت: «این هفته ما برگزاری جلسات را تسریع کرده‌ایم تا دوستانمان در اروپا ببینند می‌خواهیم توافق کنیم.»

جانسون، علی‌رغم این تصریح کرد دولت او مصمم است انگلیس را در روز ۳۱ اکتبر، صرفنظر از هر اتفاقی که بیفتد از اتحادیه اروپا خارج کند. 

«ترزا می» نخست‌وزیر مستعفی انگلیس سه بار توافق با اتحادیه اروپا را به پارلمان ارائه کرد اما قانون‌گذاران هر سه بار این طرح را رد کردند. او سوم خرداد امسال با اعلام شکست تلاش‌هایش برای حصول توافق با بروکسل برای خروج از اتحادیه اروپا استعفای خود را اعلام کرد و در تاریخ هفتم ژوئن (۱۷ خرداد) رسماً از سمت خود کناره‌گیری کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری