{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 378268

مسکو؛

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین از برگزاری نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هفته آینده برای بررسی برخی مسائل از جمله پرونده ایران خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در توییتی نوشت: یک جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته آینده در وین برگذار خواهد شد. می‌توان انتظار داشت که مناظراتی بر سر مسائل منطقه‌، سوریه، کره شمالی و ایران رخ دهد. سوال اینجاست که آیا ایران گام‌های بیشتری برای کاهش تعهدات برجامی خود بر خواهد داشت یا نه؟

به گزارش ایسنا، ایران ۱۶ تیرماه گام دوم در راستای کاهش تعهدات برجامی‌اش را اعلام کرد که بر اساس آن میزان درصد و غلظت غنی‌سازی خود را فراتر از ۳.۶۷ افزایش داد و بعد از آن به سرعت غنی‌سازی تا ۴.۵ درصد را آغاز کرد و در کمتر از دو ماه این ذخایر به بیش از ۲۵ کیلوگرم رسیده است.

بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا تاریخ ۲۸ مرداد (۱۹ اوت ۲۰۱۹) آژانس راستی آزمایی کرده است که میزان ذخیره اورانیوم ۲۳۵ غنی‌شده تا ۳.۶۷ درصد ۲۴۱.۶ کیلوگرم بوده است.

این گزارش می‌افزاید: ذخیره فوق شامل ۲۱۶.۵ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تا ۳.۶۷ درصد از اورانیوم ۲۳۵ و ۲۵.۱ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تا ۴.۵ درصد از اورانیوم ۲۳۵ است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری