{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 377161

وزیر خارجه آمریکا بامداد جمعه به اقدام ایران در تحریم یک لابی‌ صهیونیستی که نقش زیادی در تروریسم اقتصادی آمریکا داشته واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) به اقدام ایران در تحریم لابی صهیونیستی موسوم به «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» (FDD) واکنش نشان داد. 

وزارت امور خارجه ایران دوم شهریورماه سال جاری بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و مدیر آن را که به یکی از مشاوران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در اعمال تروریسم اقتصادی علیه ایران تبدیل شده را با استناد به «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

 پامپئو در واکنش، بامداد جمعه نوشت: «تلاش‌های مداوم رژیم ایران برای ارعاب FDD که یک اندیشکده آمریکایی است-تأکید می‌کنم اندیشکده است- بایستی توسط همه افراد دوستدار آزادی در سراسر دنیا محکوم شود. آمریکا این تهدیدها را نادیده نمی‌گیرد و رژیم را بابت آن پاسخگو خواهد کرد.»

بر خلاف آنچه که در وبسایت FDD ادعا شده این موسسه نه بعد از حادثه یازده سپتامبر تأسیس شده و نه هدف آن «گسترش پلورالیسم، دفاع از ارزش‌های دموکراتیک و مبارزه با ایدئولوژی‌های عامل تروریسم» است. 

فهرستی که سال ۲۰۱۱ از اسامی شماری از حامیان مالی FDD به رسانه‌ها درز پیدا کرده نشان می‌هد تقریبا تمام حامیان مالی و موسسان این موسسه از یهودیان شناخته‌شده آمریکایی هستند که روابط نزدیک و دیرینه‌ای با اسرائیل و به خصوص حزب «لیکود» به رهبری «بنیامین نتانیاهو» دارند.

این افراد که عمدتا با عنوان «خیّر» فعالیت می‌کنند، بخشی از سرمایه خود را برای تأمین امنیت اسرائیل صرف کرده‌اند و عمدتا هم سابقه‌ای طولانی در دشمنی با ایران دارند.

«ادگار برونفمن» رئیس سابق کنگره یهودیان جهان که تا زمان مرگ در سال ۲۰۱۳  از حامیان سرسخت اسرائیل بود، به همراه برادرش  یکی از حامیان مالی FDD بوده است. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری