{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 375475

به نوشته برخی منابع خبری روس، سامانه‌های موشکی جدید «باور-۳۷۳» تولید شده در ایران که مشابه موشک‌های «اس-۳۰۰» روسیه نامیده شده، می‌تواند مشکلات جدی را برای هواپیماهای متجاوز اسرائیلی در آسمان سوریه بوجود آورند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اسرائیل با مشکلات جدیدی به خاطر تولید سامانه‌های موشکی دوربرد مشابه «اس-300» روسی مواجه خواهند بود.

ایران به طور رسمی تولید جدیدترین سامانه موشک‌های ضدهوایی با عنوان «باور-373 » را به پایان رسانده و از هم اکنون آنها را در نیروهای مسلح خود مورد استفاده قرار داده است. رونمایی از این سامانه موشکی جدید، روز پنجشنبه 31 مرداد با حضور "حسن روحانی" رئیس جمهوری ایران انجام شد. کارشناسان بر این عقیده هستند که این مسئله می‌تواند مشکلات جدی را برای اسرائیل به وجود آورد.

به رغم این واقعیت که سامانه‌های موشکی ایرانی «باور-373» نمونه مشابه موشک‌های اس-300 روسی نامیده می‌شود، بر اساس اطلاعات غیرموثق، برد موثر  نابودی اهداف این سیستم پدافند هوایی و دفاع ضدموشکی حدود 300 الی 320 کیلومتر است. ضمن اینکه این سامانه می‌تواند اهداف «رادارگریز» در مسافت حدود 150 تا 170 کیلومتر را نیز شناسایی کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری