{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 371767

وزیر خارجه انگلیس قصد دارد هفته جاری با هدف تقویت روابط انگلیس با کشورهای غیراروپایی در آستانه برگزیت، به کانادا، آمریکا و مکزیک سفر کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس قصد دارد هفته جاری میلادی با هدف بهبود روابط انگلیس با کشورهای غیراروپایی در آستانه «برگزیت»، به «کانادا»، «آمریکا» و «مکزیک» سفر کند.
خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد،«بوریس جانسون» نخست‌وزیر جدید انگلیس، با وعده خروج با توافق یا بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا تا پایان ماه اکتبر روی کار آمد و ماه گذشته میلادی، راب را بعنوان وزیر امور خارجه بریتانیا منصوب کرد.

هفته گذشته راب به «بانکوک» سفر کرد و با وزرای خارجه 20 کشور منطقه آسیا-اقیانوسیه دیدار و درباره فرصت‌های تقویت روابط دیپلماتیک با این کشورها گفت‌وگوهایی را انجام داد.

راب در آستانه سفر به «تورنتو»، واشنگتن و «مکزیکو سیتی» گفت: «من مصمم هستم که روابط اقتصادی خود را با شرکای غیراروپایی تقویت کنیم. این به مفهوم آن است که در حال حاضر با آنها همکاری ‌می‌کنیم تا انتقال آرام مناسبات تجاری بعد از برگزیت را تضمین کنیم و این به مفهوم آن است که خیلی فوری به سمت توافقات تجاری گسترده‌ای که تجارت را تقویت کند، قیمت‌ها را برای مشتریان کاهش دهد و به استانداردهای عالی ما احترام بگذارد، پیش می‌رویم».

طبق این گزارش، راب همچنین در صدد است تا از این دیدارها برای بحث درباره موضوعات بین‌المللی کلیدی استفاده کند.

راب در این خصوص گفت: «من همچنین به دنبال یک ائتلاف قدرتمندتر برای حفظ حاکمیت قانون بین‌المللی و رفع موضوعاتی هستم که امنیت ما را تهدید می‌کند؛ خواه این موضوعات به رفتار تهدیدآمیز ایران یا اقدامات ثبات‌زدای روسیه در اروپا مربوط شود یا خواه به تهدید تروریسم و تغییرات اقلیمی مربوط شود».

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری