{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 370613

اتحادیه اروپا با ابراز تأسف از تحریم ظریف توسط آمریکا، تأکید کرد که به کار با وزیر خارجه ایران ادامه می‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) در واکنش به تصمیم دولت آمریکا برای اعمال تحریم بر «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران، از این تصمیم ابراز تاسف کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، سخنگوی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف از تحریم ظریف، اعلام کرد که علی‌رغم تصمیم جدید آمریکا، به همکاری با وزیر خارجه ایران ادامه می‌دهد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا بامداد امروز در راستای کارزار تداوم فشار به جمهوری اسلامی، ظریف را در لیست تحریم‌های خود قرار داد. قرارگیری نام افراد در این فهرست، دارایی‌های احتمالی آن‌ها در آمریکا را مسدود کرده و اتباع آمریکا را از داد و ستد مالی با آن‌ها منع می‌کند.

تحریم ظریف، اندکی پس از آن صورت گرفت که او در سفر به نیویورک و با وجود محدودیت‌های تحمیل‌شده از سوی دولت آمریکا، با تعداد زیادی از رسانه‌های آمریکایی گفت‌وگو کرد.

پس از بازگشت ظریف از نیویورک، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا از اینکه به ادعای او رسانه‌های آمریکایی بلندگو در اختیار ظریف قرار می‌دهند، ابراز خشم کرد.

ظریف نیز در واکنش به این اقدام آمریکا تأکید کرد که این تحریم‌ها هیچ تأثیری بر وی ندارد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    ابراز تاسف به درد خودتان میخورد مترسک های سر جالیز !!!! اروپایی ها در بد عهدی قوی سبقت را از آمریکا ربوده اند ، حداقل آمریکا صریح ، واضح ، شفاف و رک می گوید با ایران مراوده نخواهم داشت اما اروپا به بهانه راه اندازی اینستکس و هزار کوفت و زهر مار ایران را معطل کرده و اینجاست که مقامات باید هوشیار باشند و خام وعده های بعید مترسک های اروپایی و یا به قولی مقامات کشورهای اروپایی نشوند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری