{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 370607

مقام سابق وزارت خارجه آمریکا ضمن مسخره خواندن اقدام خزانه‌داری آمریکا در تحریم وزیر خارجه ایران تأکید کرد که این تحریم‌ها تأثیری بر دیپلماسی ظریف نمی‌گذارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس ، «ریچارد نفیو» مقام سابق وزارت خارجه آمریکا که از او بعنوان معمار تحریم‌های ایران یاد می‌کنند در واکنش به اقدام خزانه‌داری آمریکا در تحریم «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نوشت: «تحریم ظریف یکی از مسخره‌ترین گام‌هایی بود که این دولت انجام داده است».

وی در ارتباط با ناکارآمدی تحریم‌ وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: «این (تحریم‌ها) تأثیر معناداری بر دیپلماسی ظریف نمی‌گذارد، و احتمالاً چندان به مسدود کردن دارایی‌ها و دشوار کردن شرایط برای وی، منتهی نمی‌شود و رهبران کشورهای دیگر را خشمگین می‌کند».

خزانه‌داری آمریکا امروز، ظریف را تحریم کرد. قرارگیری نام افراد در این فهرست، دارایی‌های احتمالی آن‌ها در آمریکا را مسدود کرده و اتباع آمریکا را از داد و ستد مالی با آن‌ها منع می‌کند.

تحریم ظریف، اندکی پس از آن صورت گرفت که او در سفر به نیویورک و با وجود محدودیت‌های تحمیل‌شده از سوی دولت آمریکا، با تعداد زیادی از رسانه‌های آمریکایی گفت‌وگو کرد.

پس از بازگشت ظریف از نیویورک، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا از اینکه به ادعای او رسانه‌های آمریکایی بلندگو در اختیار ظریف قرار می‌دهند، ابراز خشم کرد.

ظریف نیز در واکنش به این اقدام آمریکا تأکید کرد که این تحریم‌ها هیچ تأثیری بر وی ندارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری