{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 370482

رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با همتای روس خود از تمایل کشورش برای کمک به مسکو در جهت مهار آتش سوزی چند روز اخیر در جنگل‌های سیبری در شرق روسیه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین با بیان این مطلب افزود: در این تماس تلفنی که به ابتکار دونالد ترامپ صورت گرفت، وی پیشنهاد داد که آمریکا به ولادیمیر پوتین در مهار آتش سوزی در سیبری کمک کند.

پوتین نیز با تشکر صمیمانه از ترامپ به خاطر چنین نگرشی به روابط دو کشور، اعلام کرد که روسیه در صورت نیاز حتما از کمک آمریکا در این زمینه استفاده خواهد کرد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین به ترامپ اطلاع داد که پیشتر تیمی قدرتمند برای مهار آتش سوزی گسترده در سیبری راهی این منطقه شده است.

پوتین بار دیگر با تشکر از ترامپ، ابراز امیدواری کرد که این اقدام حامل این پیام و ضمانتی باشد که زمان عادی سازی روابط میان مسکو و واشنگتن به زودی فرا خواهد رسید.

روسای جمهوری دو کشور همچنین بر ادامه گفت وگوهای تلفنی و رو در رو در جلسات مختلف توافق کردند.

گفتنی است، امروز با توجه به افزایش سطح آتش سوزی در جنگل های سیبری که از چند روز پیش آغاز شده است، پوتین به وزارت دفاع این کشور دستور داد وارد عمل شود.

وزارت دفاع روسیه نیز براساس دستور پوتین یک گروه هوایی را برای مهار آتش به جنگل های کراسنویارسک کانون آتش سوزی اعزام کرد.

آتش سوزی های چند روز اخیر در سیبری دست کم یک کشته و 13 مصدوم تاکنون داشته است.

وزرات دفاع روسیه در بیانیه خود خاطرنشان کرد که در چند ساعت آینده 10 هواپیمای ایل -76 و  10 فروند بالگرد حمل و نقل نظامی نیروی هوایی روسیه مجهز به دستگاه‌ های مخصوص به این منطقه اعزام خواهند شد، خلبانان اعزامی به این ماموریت پیشتر نیز سابقه خاموش کردن آتش در جنگل های روسیه را داشته اند.

الکساندر چوپریان معاون وزارت موقعیت های اضطراری روسیه  چند روز پیش به رسانه ها گفته بود که تاکنون سه میلیون هکتار از جنگل های سیبری  دچار حریق شده و 500 کانون آتش سوزی به ثبت رسیده است.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری