کد خبر 370232

ترامپ برای رهبر کره شمالی عکس یادگاری فرستاد

رئیس جمهور آمریکا تصاویر دیدار خود با رهبر کره شمالی در منطقه غیرنظامی میان دو کره را برای وی ارسال کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا یادداشت‌هایی را از سفر کوتاه اخیر خود به کره‌شمالی را به «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی ارسال کرده است اما گفت‌وگوهای هسته‌ای میان دو کشور هنوز از سر گرفته نشده است.

یک مقام ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت که هفته پیش یکی از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا تصاویر دیدار ماه ژوئن ترامپ و کیم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره را به مقامات کره شمالی تحویل داده است.

زمانی که از این مقام آمریکایی در این باره سوال شد که آیا کره شمالی تمایلی برای از سرگرفته شدن گفت‌وگو درباره برنامه هسته‌ای خود دارد، پاسخ داد که مقامات کره‌شمالی گفته‌اند که آنها مایل هستند بسیار زود این مذاکرات از سر گرفته شود.

رهبران آمریکا و کره شمالی روز نهم تیرماه برای سومین بار و این دفعه در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره با یکدیگر دیدار کردند.

ترامپ با عبور از خط مرزی کره جنوبی به کره شمالی، به اولین رئیس جمهور مستقر تاریخ آمریکا تبدیل شد که وارد خاک کره شمالی می‌شود. این دیدار در شرایطی صورت می‌پذیرد، که دو دیدار قبلی ترامپ با رهبر کره شمالی به‌جهت زیاده‌خواهی‌های رئیس‌جمهور آمریکا بی‌نتیجه پایان یافته بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر