{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 367917

مجلس نمایندگان آمریکا با افزایش حداقل سطح دستمزدها به ۱۵ دلار در هر ساعت موافقت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،  نمایندگان کنگره در یک پیروزی بزرگ برای دموکرات ها با افزایش حداقل سطح دستمزدها به ۱۵ دلار در هر ساعت موافقت کردند. این لایحه که قرار است از اکتبر ۲۰۲۵ اجرایی شود پس از مدت ها کشمکش سرانجام به تصویب کنگره رسید اما به نظر می رسد کار سختی برای گرفتن تاییدیه نهایی از مجلس سنا داشته باشد که اکثریت آن در اختیار جمهوری خواهان است.

نخستین بار در سال ۲۰۱۲ حداقل سطح دستمزد شاغلان فست فود ها در آمریکا به ۱۵ دلار در هر ساعت افزایش یافت و پس از آن بسیاری از کارکنان شاغل در صنایع دیگر آمریکا نیز خواهان بهره مندی از چنین شرایطی شدند. در حال حاضر حداقل سطح دستمزد در برخی از مناطق نظیر سیاتل، سان فرانسیسکو، نیویورک، کالیفرنیا و آرکانزاس افزایش پیدا کرده است.

برخی از شرکت های بزرگ آمریکایی نظیر مک دونالد گفته‌اند که دیگر مخالف افزایش سطح دستمزدها نیستند. وال مارت که بزرگ ترین استخدام کننده آمریکا است و در حال حاضر به کارکنانش حداقل ۱۱ دلار در ساعت دستمزد می پردازد نیز گفته است که مخالف افزایش سطح دستمزدها نیست.

طبق قانون فعلی که مصوب سال ۲۰۰۹ میلادی است، حداقل سطح دستمزدها ۷.۵ دلار درهر ساعت تعیین شده است اما چنین سطح دستمزدی در بسیاری از  مناطق آمریکا تغییر کرده است. بسیاری از جمهوری خواهان و تاجران بزرگ گفته‌اند که افزایش شدید سطح دستمزدها روند استخدام های جدید را تحت تاثیر قرار خواهد داد و کارفرمایان را به اتوماسیون بیشتر ترغیب خواهد کرد.

دفتر کنگره آمریکا پیش تر هشدار داده بود که افزایش سطح دستمزدها به ۱۵ دلار در هر ساعت باعث تقویت درآمد۱۷میلیون آمریکایی خواهد شد اما ۱.۳ میلیون شغل را از بین خواهد برد. میچ مک کانل، رهبر اکثریت نمایندگان در مجلس سنا گفته است که از این لایحه حمایت نخواهد کرد: همین حالا هم به قدر کافی شغل نداریم، نیازی به نابودی مشاغل فعلی وجود ندارد. تصویب این لایحه اقتصاد را سرخورده خواهد کرد و فکر نمی‌کنم چنین کاری در سنا انجام دهیم.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  میشه روزی 1440.000 تومان ما😳

 • ناشناس
  ۱ ۰

  یعنی یه گوشی موبایل خوب میان رده حدود 200 دلاره میشه یعنی با حقوق یک روز نصفی میتونی یه گوشی بخری جالبه مرگ بر آمریکا😃😅😭

 • ناشناس
  ۱ ۰

  Samsung Galaxy A30 (64GB, 4GB RAM) Price: $219.99

 • ناشناس
  ۱ ۰

  فقط دکتر های متخصص حداقل حقوق را می گیرند تو ایران هههه ه ه

 • ناشناس
  ۰ ۱

  مرگ بر آمریکا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آخی چقدر بیچاره هستند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری