{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 367843

وزیر امور خارجه انگلیس روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت که کمیته واکنش اضطراری دولت انگلیس روز دوشنبه واکنش به اقدام ایران در توقیف نفتکش انگلیسی را اعلام خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس روز شنبه ادعا کرد که اقدام ایران در توقیف نفتکش انگلیسی سوالات بسیار جدی را برای کشتیرانی بین‌المللی و انگلیس در تنگه هرمز ایجاد کرده است.

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت که کمیته واکنش اضطراری دولت انگلیس (کبرا) شرایط را مفصل مورد بحث قرار داده و روز دوشنبه بیانیه‌ای درباره اقداماتی که لندن اتخاذ خواهد کرد به پارلمان ارائه خواهد شد.

هانت ساعتی پیش نیز تلفنی با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران درباره توقیف نفتکش این کشور در خلیج فارس صحبت کرد.

طرفین در این گفتگو بر یافتن راه حل های قانونی و پرهیز از افزایش تنش تاکید کردند.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عصر امروز (جمعه ۲۸ تیر ) این نفتکش  انگلیسی را هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف کرد. 

وزیر امور خارجه انگلیس روز گذشته نیز  گفت: «لندن به دنبال راه‌حل دیپلماتیک برای شرایط کنونی بوده اما خیلی شفاف هستیم که این موضوع باید حل شود.»

ارسال نظر

  • محمدی
    ۰ ۰

    ایران هم مقتدرانه در مقابل عکس العمل نشان می دهد، منافع ملی در مقابل منافع ملی، استثمار پیر نمی تواند آسیا را برای یکجانبه گری سردمداران امریکایی تسلیم کند، سردمداران امریکایی و غرب بدانند راهی جز احترام به ملتهای آسیا ندارند، آیا حقوق بشری که برای آسیا و ملتهای منطقه وضع کرده اند، راضی اند برای ملتهای خودشان وضع شود، احترام متقابل در مقابل احترام متقابل، منافع ملی در مقابل منافع ملی، این حقوق بشر است که بر ملتها تحمیل می کنید یا استثمار بشر؟ ا،،،اعلم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری