{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 366569

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، دونالد ترامپ از حداقل سه نامزد مطرح دموکرات شامل جو بایدن، برنی سندرز و الیزابت وارن، برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ عقب‌تر است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،  جو بایدن، معاون سابق رئیس‌جمهوری آمریکا در میان رای‌دهندگانی که در نظرسنجی ان‌بی‌سی نیوز-وال استریت ژورنال ثبت‌نام کردند، جلوتر است. نتایج این نظرسنجی که یکشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد بایدن به نسبت ترامپ ۵۱ درصد به ۴۲ درصد رای گرفته است.

سناتور برنی سندرز هم با ۵۰ درصد از ترامپ با ۴۳ درصد جلوتر است و سناتور وارن نسبت به ترامپ ۴۸ درصد به ۴۳ درصد است. سناتور کامالا هریس، چهارمین دموکرات هم نسبت به ترامپ ۴۵ درصد به ۴۴ درصد رای به دست آورد.

اختلاف چشمگیر بایدن با ترامپ عمدتاً به علت عملکرد بهتر او در میان رای‌دهندگان مستقل، سفیدپوستان و ساکنان حومه شهر است. میزان محبوبیت و نارضایت مردمی از ترامپ ۴۵ درصد به ۵۲ درصد است. این آمار نسبت به نظرسنجی‌های پیشین ان‌بی‌سی و وال استریت ژورنال تغییر چندانی نشان نمی‌دهد. او در میان جمهوری‌خواهانن ۸۹ درصد محبوبیت دارد و عمده حمایت‌ها از او از جانب رای‌دهندگان روستایی، مردان و سالخوردگان است.

این نظرسنجی بین هفتم تا نهم ژوئیه انجام شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری