{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 365967

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت آنتونیو گوترش از همه طرف‌های خلیج فارس می‌خواهد تا حداکثر خویشتنداری را به خرج دهند و از افزایش تنش در این منطقه خودداری کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فرحان حق روز پنج شنبه در نشست خبری خود، این مطلب را در پاسخ به سوالی مربوط به آنچه که تلاش برای توقیف یک نفتکش انگلیسی در خلیج فارس منتشر شده است، مطرح کرد.

وی افزود: دبیرکل سازمان ملل متحد بارها تصریح کرده است که هرگونه رویارویی جدید در منطقه، فاجعه بار خواهد بود. امیدواریم همه کشورها گام هایی را برای جلوگیری از آن انجام دهند.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: از همه طرف ها می خواهیم از هر اقدامی که تنش را افزایش دهد، خودداری کنند. ما خواستار آن هستیم تا همه اجازه دهند عبور و مرور آزادانه کشتی ها برقرار باشد.

حق خاطرنشان کرد: دبیرکل سازمان ملل و دیگر مقامات عالی رتبه این سازمان با دولت های مرتبط در سطوح مختلف، در تماس هستند و هرکاری را که بتوانیم، برای کاهش تنش انجام می دهیم.

به دنبال خروج آمریکا از برجام و شکست خوردن سیاست فشار حداکثری بر ایران، کاخ سفید به همراه برخی از متحدان خود همچون انگلیس، اقدامات تحریک آمیزی را در منطقه آغاز کرده اند که نمونه بارز آن، تجاوز پهپاد بدون سرنشین آمریکا به حریم هوایی ایران بود که سرنگون شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری