{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 365513

با توهم عدم غنی‌سازی ایران؛

وزیر امور خارجه ایران توقف کامل برنامه غنی‌سازی ایران را توهمی خواند که نتانیاهو و بولتون در سال ۲۰۰۵ نیز به دنبال آن بودند.

به گزارش اقتصادآنلاین، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر به موضع گیری اخیر مقامات آمریکایی درباره برنامه هسته‌ای ایران پرداخت.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «بولتون و نتانیاهو توافق پاریس در سال 2005 که میان سه کشور اروپایی و ایران بود را با اصرار بر عدم غنی‌سازی از بین بردند. نتیجه چه شد؟ ایران تا سال 2012 غنی‌سازی خود را 100 برابر کرد. در حال حاضر نیز آنها «دونالد ترامپ» را برای از بردن برنامه جامع اقدام مشترک با همان توهم فریب داده‌اند. تیم ب هنوز یاد نگرفته است اما جهان باید این موضوع را یاد بگیرد.»

مقامات آمریکایی طی روزهای اخیر بار دیگر آرزوی خود برای توقف کامل برنامه غنی‌سازی ایران را تکرار کرده‌اند.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا هفته پیش و پس از آنکه حجم ذخایر اورانیوم ایران از 300 کیلوگرم فراتر رفت  در بیانیه‌ای تاکید کرد: «در هیچ توافق هسته‌ای نباید به رژیم ایران اجازه غنی سازی در هیچ سطحی داده شود. از سال 2006، شورای امنیت سازمان ملل شش قطعنامه تصویب کرد و رژیم را ملزم کرد که تمامی فعالیت‌های غنی سازی را متوقف کند.»

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید چند روز پیش در مصاحبه‌ای با انتقاد از رویکرد دولت سابق آمریکا در قبال برنامه هسته‌ای ایران با قرائت بخش‌هایی از نامه «باراک اوباما» رئیس‌جمهور وقت آمریکا به مقام معظم رهبری درباره به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی اورانیوم، گفته بود: «منطق بنیادین دولت اوباما درباره برجام و این معافیت‌های هسته‌ای این بود که ایران مستحق یک برنامه صلح آمیز هسته‌ای است... [اما] ما اعتقاد نداریم که ایران مستحق داشتن هرگونه ظرفیت غنی‌سازی است.»

photo_2019-07-10_17-07-29

 

ارسال نظر

 • حسین
  ۰ ۱

  جواد آقا !
  کوتاه بیا!
  بالاخره بایستی امتیازاتی بدی تا بتونی امتیاز بگیری.
  به نظر من اگر بیژن زنگنه وزیر امور خارجه بود حتما موفق میشد.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری