{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 365320

یک مقام قطری می‌گوید این کشور به آمریکا پیشنهاد داده میان تهران و واشنگتن میانجی‌گری کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، قطر به آمریکا پیشنهاد داده در صورتی که ایران و آمریکا تصمیم به مذاکره بگیرند دوحه به عنوان میانجی «مستقل و بی‌طرف» میان دو طرف عمل کند. 

«جاسم بن منصور آل ثانی»، کاردار رسانه‌ای قطر در آمریکا در مصاحبه‌ای با «دیلی‌بیست» گفت: «پیشنهاد داده‌ایم در صورتی که ایران و آمریکا تصمیم بگیرند برای مذاکره سر میز بیایند ما به عنوان میانجی مستقل و بی‌طرف عمل کنیم.»

«تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر قطر که بهار سال گذشته به آمریکا سفر کرد قرار است روز سه‌شنبه با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کند. 

کاردار رسانه‌ای قطر گفته امیر این کشور در سفرش به واشنگتن با مقام‌های دولت ترامپ، نماینده‌های کنگره آمریکا و مدیران شرکت‌ها دیدار خواهد کرد.

روزنامه دیلی‌بیست این خبر را در قالب گزارشی مفصل با موضوع کارزار چند میلیارد دلاری قطر برای ایجاد روابط مثبت با آمریکا منتشر کرده است. 

سه منبع آگاه به این روزنامه گفته‌اند مقام‌های قطری چندی پیش سه هفته بین واشنگتن و نیویورک در رفت‌وآمد بوده و ضمن دیدار با مقام‌های آمریکایی، پژوهشگران اندیشکده‌ها و چهره‌های دانشگاهی مقدمات سفر امیر این کشور را فراهم کرده‌اند. 

طبق نوشته دیلی‌بیست، قطری‌ها در این دیدارها درباره موضوعات مختلفی از جمله ایران، جنگ در یمن، معامله قرن «جارد کوشنر» با شخصیت‌های آمریکایی رایزنی کرده‌اند.

ارسال نظر