{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 364812

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در خصوص تاثیر تغییرات آب‌ و هوایی بر اقتصادهای بزرگ جهان، بیشترین صدمه وارده برای هند و بیشترین منفعت عاید کانادا خواهد بود.

اقتصادآنلاین - مهسا نجاتی؛ اخیرا مرکز تحقیقاتی Moody's Analytics گزارشی را در خصوص میزان تاثیر تغییرات اقلیمی بر بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان ارائه کرده است.

در این گزارش، میزان تاثیرات دماهای مختلف آب و هوا بر اقتصادهای بزرگ تحلیل شده که در اینجا تنها به افزایش دمای 4 درجه سانتی‌گراد و عواقب آن پرداخته خواهد شد. 

قابل ذکر است که بر اثر این رویداد، برخی بازنده و برخی برنده خواهند بود. کشوری که بزرگ‌ترین صدمه را خواهد دید، هند است که بر اثر افزایش دمای 4 درجه سانتی‌گرادی تا سال 2048، با کاهش 2.45 درصدی در تولید ناخالص داخلی مواجه خواهد شد. به دنبال آن کشورهای روسیه و چین نیز به ترتیب با 1.43 و 0.62 درصد کاهش تولید ناخالص داخلی، جزو کشورهایی هستند که بیشترین آسیب اقتصادی را خواهند دید.

از سویی دیگر، کشورهای سردسیر، بر اثر افزایش دما، شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد. کانادا، بریتانیا، آلمان و فرانسه، کشورهایی هستند که بر اثر افزایش دمای 4 درجه سانتی‌گرادی تا سال 2048، افزایش تولید ناخالص داخلی را خواهند داشت.

در نمودار ارائه شده، پیش‌بینی تاثیر افزایش دمای 4 درجه سانتی گرادی بر تولید ناخالص داخلی اقتصادهای بزرگ جهان تا سال 2048 را مشاهده می‌کنید؛

photo_2019-07-07_16-46-25

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری