{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 364405

ژاپن از ترکیه خواسته است تا در میان اختلافات ایران و آمریکا میانجی‌گری کند.

به گزارش دیلی صباح، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه که به چین سفر کرده، در میان خبرنگاران اعلام کرد که نخست وزیر ژاپن در دیدار اخیر با او درخواست‌هایی را درباره ایران مطرح کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اردوغان با تاکید بر این نکته که ژاپن نیز مانند ترکیه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف است، گفت: «زمانی که باآبه صحبت می‌کردیم، او از من پرسید که آیا می‌توانیم در این پرونده (اختلاف ایران و آمریکا) با هم کار کنیم؟ من پاسخ دادم: چراکه نه؟»

به گفته اردوغان هم ترکیه و هم ژاپن برای میانجیگری میان واشنگتن و تهران آمادگی دارند و هیچکس در جهان به دنبال درگیر شدن در یک بحران نیست، بلکه تلاش‌ها برای میانجیگری میان دو کشور باید به نتایجی ملموس منجر شود.

درخواست از رئیس جمهور ترکیه برای میانجی‌گری در روابط ایران و آمریکا تنها چند هفته پس از سفر «شینزو آبه»،نخست وزیر ژاپن به تهران صورت گرفته که آن سفر نیز با هدف میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن عنوان شد، هرچند که تهران این میانجی‌گری را رد کرد.

ترامپ تا کنون در نوبت‌های متعددی مدعی علاقه برای مذاکره و گفتگو با ایران شده و همزمان نیز مجموعه‌ای از تحریم‌ها و تهدیدات را علیه ایران بکار بسته است.

در مقابل ایران نیز هرگونه درخواست آمریکا برای مذاکره را به دلیل نقض تعهدات پیشین این کشور بویژه در موضوعبرجام و همچنین سیاست‌های خصمانه کاخ سفید رد کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری