{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 362692

پنج عضو اروپایی شورای امنیت سازمان ملل متحد با ابراز تاسف از تمدید نشدن معافیت‌های خرید نفت و بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران بر عملیاتی شدن اینستکس به منظور تسهیل تجارت با ایران تاکید کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این اعضا با ابراز تأسف از خروج آمریکا از برجام و تمدید نکردن معافیت‌های تجارت نفت ایران و عدم تمدید کامل برای طرح‌های هسته‌ای غیر تسلیحاتی ایران، گفتند: این اقدام مانع دستیابی به اهداف ترسیم شده در این برنامه و قطعنامه ۲۲۳۱ شوری امنیت سازمان ملل متحد است.
اعضای اروپایی شورای امنیت سازمان ملل متحد افزودند:اتحادیه  اروپا بسیار روشن گفته که حمایت کامل خود را مادامی که ایران به طور کامل به تعهدات خود در این برنامه عمل کند، ادامه می‌دهند.
نمایندگان کشورهای اروپایی در شورای امنیت ادامه دادند: ما از گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در پایبندی ایران به تعهدات خود استقبال می‌کنیم با این حال از اعلامیه ایران درباره تعهدات هسته‌ای خود نگران هستیم.
پنج عضو اروپایی شورای امنیت به همراه نماینده اتحادیه اروپا اضافه کردند: ما قویاً از ایران درخواست می‌کنیم به اجرای تعهدات خود تحت برجام ادامه دهد.
این اعضا با تاکید بر عملیاتی شدن اینستکس به ویژه ساز و کار مالی برای تسهیل تجارت با ایران، اظهار کردند: جدای از مسائل هسته‌ای، ما از یافته‌های دبیرکل سازمان ملل متحد درباره فعالیت‌های منطقه‌ای ایران به ویژه فعالیت‌های موشک بالستیک و انتقال آن ابراز نگرانی می‌کنیم.
اروپایی‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد تصریح کردند: این اقدامات با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد ناسازگار است. ما قویاً از ایران درخواست می‌کنیم از تداوم چنین فعالیت‌هایی که خطر و تنش در منطقه را افزایش می‌دهد، خودداری کند.

ارسال نظر