{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 361279

شماری از نمایندگان کنگره آمریکا پس از پایان نشست مقامات دولت و کنگره آمریکا در کاخ سفید بر لزوم اقدامات سنجیده برای تنش زدایی در منطقه تاکید کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از دولتمردان این کشور خواست از هر گونه اقدام نسنجیده در خصوص ایران بپرهیزند.

وی که پس از پایان نشست مقامات کاخ سفید و نمایندگان کنگره آمریکا سخن می گفت تاکید کرد واشنگتن باید هر کاری برای تنش زدایی با ایران انجام دهد.

به گفته پلوسی تنش با ایران نیازمند اتحاذ رویکردی قدرتمند، هوشمندانه و راهبردی است اما باید از انجام کارهای بدون ملاحظه پرهیز کرد.

همچنین «میک مک کانل» رهبر جمهوری خواه سنای آمریکا مدعی شد پاسخ هایی که دولت ترامپ در قبال ایران داده، سنجیده و درست بوده است.

در همین حال «چاک شومر» رهبر دموکرات ها در سنای این کشور ابراز نگرانی کرد که ترامپ و اطرافیانش با وجود اینکه بارها گفته اند قصد جنگ با ایران را ندارند، از سر بی تجربگی وارد جنگی ناخواسته با این کشور شوند.

در نخستین ساعات بامداد پنج شنبه یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران با آتش پدافند نیروهای مسلح ایران سرنگون شد.

سرنگونی این پهپاد آمریکایی در ابتدا از سوی مقامات آمریکایی تکذیب شد، اما در نهایت فرماندهی مرکزی آمریکا سقوط یک فروند پهپاد این کشور را تائید کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری