{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 361125

وزرای خارجه آلمان و فرانسه روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن در جمع خبرنگاران در پاریس درباره موضوع ایران و تنش در منطقه خلیج فارس گفت‌وگو کردند.

به گزارش یورونیوز، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه گفت: «ما نگران تشدید کنش‌ها و کلمات هستیم. حس می‌کنیم که اعلام اخیر مقام‌های ایرانی درباره احتمال زیر سوال بردن تعهداتشان به برجام نگران کننده بوده و بر این باور هستیم که این تصمیم در راستای منافع ایران نیست.»

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، لودریان تاکید کرد: «ما در عین حال تصمیم آمریکا به خروج از برجام را نیز اقدام خوبی نمی‌دانیم و بر این باور هستیم که کارزار فشار حداکثری آمریکا در ایجاد تنش‌ها موثر بوده است.»

وزیر خارجه فرانسه افزود: «ما می‌خواهیم تلاشمان را یکدست کنیم و فرآیند غلبه بر تنش را شروع کنیم. هنوز زمان باقی است و امیدواریم همگی آرامش بیشتری از خود نشان دهند. هنوز زمان داریم، اما فرصت اندکی باقی مانده است.»

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز در ادامه گفت: «این مساله رفته رفته جدی می‌شود. خطر جنگ در خلیج فارس از بین نرفته است و ما باید هرچه در توان داریم انجام دهیم تا اوضاع به جنگ ختم نشود.»

 ماس افزود: «به همین خاطر ما با همه طرف‌ها گفت‌وگو می‌کنیم. به تهران سفر کردم و در عین حال با آمریکایی‌ها نیز گفت‌وگو می‌کنیم. آنچه که اهمیت دارد این است که از ابزار گفت‌وگو برای تنش‌زدایی و رسیدن به راه‌ حل استفاده کرد، ما به این متعهد هستیم.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری