{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 359804

وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص سازوکار اینستکس بین ایران و اروپا اظهار داشت: برای ورود به این سازوکار با اتحادیه اروپا و ایران مذاکره می‌کنیم.

به گزارش آناتولی، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه طی مصاحبه‌ای در خصوص حادثه برای دو نفتکش در دریای عمان گفت: در این زمینه باید تحقیقات جدی انجام شود، در غیر این صورت تنش‌هایی همانند این به راههای دیگری کشیده می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ چاووش‌اوغلو در خصوص خرید سامانه موشکی اس-400 از روسیه نیز اظهار داشت: به هیچ وجه گامی به عقب بر نخواهیم داشت و اگر آمریکا گام‌هایی علیه ما بردارد، ما هم گام‌هایی در این راستا لحاظ می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص سازوکار اینستکس بین ایران و اروپا نیز اظهار داشت: برای ورود به این سازوکار با اتحادیه اروپا و ایران مذاکره می‌کنیم.

وی همچنین درباره اقدامات ترامپ در موضوع فلسطین نیز اظهار داشت: گام‌های یکجانبه آمریکا در مورد قدس تا امروز سودی در پی نداشته است. آمریکا درمورد این موضوع جانبداری می‌کند. نمی‌توانیم راهکاری که پول را به قدس و فلسطین ترجیح می‌دهد را بپذیریم. آمریکا و اسرائیل باید بدانند که مسائل فلسطین و قدس با پول حل نخواهد شد.

چاووش‌اوغلو همچنین درباره عادی‌سازی روابط ترکیه و رژیم اسرائیل نیز گفت: این موضوع فعلاٌ مطرح نیست.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری