{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358881

روزنامه ژاپن تایمز به نقل از یک منبع دولت این کشور گزارش داد که هدف سفر آبه شینزو به تهران میانجیگری بین تهران و واشنگتن نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روزنامه ژاپن تایمز به نقل از یک منبع دولت این کشور گزارش داد که هدف سفر شینزو آبه به تهران میانجیگری بین تهران و واشنگتن نیست.

سفر آبه به تهران که اولین سفر یک نخست وزیر ژاپنی به ایران طی 41 سال گذشته است روز چهارشنبه آغاز میشود و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

نخست وزیر ژاپن در حالی به تهران می آید که پیش از این در توکیو با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره مساله ایران دیدار و رایزنی کرده بود. این موضوع باعث گمانه زنیها درباره میانجیگری شینزو آبه بین تهران و واشنگتن شده بود. برخی منابع مدعی هستند که آبه حامل پیام ترامپ برای رهبران ایران است.

ژاپن تایمز در این زمینه نوشت: این درحالیست که یک دیپلمات رده بالای ژاپنی گفته، «آبه به عنوان یک واسطه بین ایران و آمریکا با مقامات ایرانی دیدار نمی‌کند و حامل هیچ پیامی(از سوی آمریکا) نیست و همچنین هیچ راهکار فوری برای پایان دادن به تنش هسته ای(بین تهران و واشنگتن) ندارد.»

این مقام ارشد وزارت خارجه ژاپن که روز جمعه با روزنامه ژاپن تایمز مصاحبه کرده اضافه کرد: هدف اولیه این سفر تسهیل تنشها و جلوگیری از بدتر شدن وضعیت موجود است. ما هیچ طرح غیرمنتظره ای نداریم.

وی در ادامه تاکید کرد، آقای نخست وزیر به عنوان یک میانجی یا پیام بر به تهران نخواهد رفت. توکیو در کنار هیچ یک از طرفین نیست.

نخست وزیر ژاپن قرار است در سفر دو روزه خود به تهران با حسن روحانی رئیس جمهور و همچنین مقام معظم رهبری دیدار کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری