{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358640

وزیر خارجه سابق انگلیس تأکید کرد که اخیراً تماس رئیس‌جمهور آمریکا را به این دلیل که گمان می‌کرده کسی در حال دست انداختن وی می‌باشد، قطع کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «بوریس جانسون» وزیر خارجه پیشین انگلیس و نامزد نخست‌وزیری این کشور در گفت‌وگو با هفته‌نامه «ساندی تایمز» گفت تلفن اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را قطع کرده است.

 طبق این گزارش، جانسون تصریح کرد زمانیکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تلاش داشت در سفر اخیر خود به انگلیس با او تماس بگیرد، گمان کرده که کسی با او شوخی کرده است و بنابراین تلفن را قطع کرده است.

وزیر خارجه سابق انگلیس تصریح کرد که تماسی از فردی دریافت کرده بود که مدعی بود از سوی دفتر نخست‌وزیری تماس گرفته است.

جانسون توضیح داد: «آن فرد، کمی لهجه ایرلندی داشت و گفت از بخش تلفنخانه دفتر نخست‌وزیری تماس می‌گیرد و گفت که رئیس‌جمهور آمریکا قصد صحبت با شما را دارد. هم‌اکنون شما را به اتاق وضعیت کاخ سفید وصل می‌کنم».

وزیر امور خارجه سابق انگلیس که گمان کرده بود او را دست انداخته‌اند، گفت که «نمی‌توانید مرا فریب دهید» و به سرعت تلفن را قطع کرد و با دفتر نخست‌وزیری تماس گرفت و متوجه شد که رئیس‌جمهور آمریکا بوده است و سپس در نهایت با او تلفنی گفت‌وگو کرد.

ترامپ در 13 خردادماه دقایقی قبل از حمله لفظی به «صادق خان» شهردار لندن و «بازنده» خطاب کردن وی، وارد انگلیس شد و با اعتراضات گسترده مردم این کشور روبرو شد.

سفر رئیس‌جمهور آمریکا به انگلیس روز چهاردر حالی روز 15 خردادماه به پایان رسید که مانند همراه با حاشیه‌هایی بود که خبرساز شد. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری