{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358167

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

آمار اخیر ارائه شده حاکی از آن است که حدود یک‌چهارم آمریکایی‌ها، هیچ پس‌اندازی برای دوران بازنشستگی خود ندارند.

اقتصادآنلاین - مهسا نجاتی؛ به نظر می‌رسد که همواره آمریکایی‌ها، برای آماده کردن خود از نظر مالی برای دوران بازنشستگی دارای مشکل بوده‌اند. بر اساس گزارش ارائه شده توسط فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا)، حدود یک‌چهارم مردم آمریکا، برای دوران بازنشستگی خود هیچ پس‌انداز یا حقوق بازنشستگی ندارند. با وجود اینکه با افزایش سن، افراد بیشتر به فکر آمادگی در این زمینه هستند، اما باز هم شاهد نگرانی و کمبود پس‌انداز برای افراد بالای 60 سال نیز هستیم.

این گزارش، گروه‌های سنی مختلفی را دسته‌بندی کرده که نشان می‌دهد افراد در سنین مختلف چه میزان به فکر پس‌انداز برای دوران بازنشستگی خود هستند. بر این اساس، باید اشاره کرد که 42 درصد از جوانان سنین بین 18 تا 29 سال، هیچ مبلغی را برای دوران بازنشستگی خود ذخیره نکرده‌اند. همچنین، 26 درصد از افراد سنین بین 30 تا 44 سال نیز هیچ پس‌اندازی برای این دوران اختصاص نداده‌اند. همانطور که مشاهده می‌شود، با نزدیک شدن افراد به سن بازنشستگی، این میزان کمتر می‌شود اما باز هم 17 درصد از افراد سنین بین 45 تا 59 سال، به طور کامل هیچ پس‌اندازی برای بازنشستگی ندارند. گفتنی است، 13 درصد از افرادی که دقیقا زمان بازنشستگی آنها فرا رسیده است، یعنی سن 60 سال و بالاتر نیز، هیچ ذخیره مالی ندارند.

در نمودار ارائه شده، دسته‌بندی سنین مختلف آمریکاییان که هیچ پس‌اندازی برای دوران بازنشستگی ندارند را مشاهده می‌کنید؛

WhatsApp Image 2019-06-07 at 03.11.26

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    ایران هم دقیقا عین امریکا یک کشور سرمایه داری محضه فرقی نداره.

  • جاويد
    ۲ ۰

    اين مقاله اگر هم درست باشد ما را سننه. ياد اين ضرب المثل افتادم كه: يكي مي مرد از درد بي نوائي، يكي مي گفت عمو زردگ مي خواهي. نكنه اقتصاد آنلاين هم به مقايسه بين زندگي ما و زندگي آمريكائيها افتاده و مي خواهد نتيجه گيري كند كه زندگي ما بهتر از آمريكائيها هم هست.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری