{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 357604

وزیر امور خارجه انگلیس درست لحظاتی بعد از دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا در فرودگاه شهر لندن، تأکید کرد که ترامپ و بریتانیا در خصوص برخی موضوعات از جمله ایران، اختلافاتی دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،‌ «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه درست لحظاتی بعد از دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در فرودگاه «استانستد» لندن، در گفت‌وگو با شبکه «سی ان ان» به اختلافات رئیس‌جمهور آمریکا و انگلیس اشاره کرد.

وی تصریح کرد: «جای شگفت نیست که در زمینه‌هایی اختلافاتی وجود دارد. ما در خصوص چندین موضوع از جمله تغییرات اقلیمی و موضوع هسته‌ای ایران توافق نداریم. ما در گذشته در خصوص سیستم سلامت ملی انگلیس (NHS) نیز اختلاف داشتیم».

هانت در ادامه به مسئله تغییرات اقلیمی اشاره کرد و گفت: «ما فکر می‌کنیم که یک ضرورت اقلیمی وجود دارد و جهان باید به صورت هماهنگ عمل کند».

این مقام ارشد انگلیسی در حالی به مسئله تغییرات اقلیمی اشاره کرد که ترامپ در مراسم‌های مختلف، وجود تغییرات آب و هوایی را انکار کرده است.

هانت تصریح کرد که ترامپ یک رهبر جنجالی ولی دوست بریتانیا است و حضور وی در انگلیس «مایه افتخار» است.

وزیر خارجه انگلیس بدون انتقاد از مداخله اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در سیاست‌های بریتانیا و تحسین «بوریس جانسون» و «نایجل فاراژ» گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ به بیان تفکراتش معروف است. آنچه که نامناسب است، تمرکز بر اختلافات اندکمان است».

با اینحال، هانت تأکید کرد که بریتانیا و آمریکا علیرغم اختلافاتشان، در خصوص موضوعاتی چون مقابله برای شکست «داعش» توافق نظر دارند.

رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی پیش به همراه همسرش ملانیا برای یک دیدار سه روزه وارد «لندن» شد.

رئیس‌جمهور جنجالی آمریکا دقایقی قبل از ورود به فرودگاه استانستد لندن، در یک پیام توییتری، «صادق خان» شهردار لندن را یک «بازنده کامل» توصیف کرد.

ترامپ در پاسخ به انتقادات شهردار لندن نوشت: «صادق خان که از هر نظر عملکرد افتضاحی به عنوان شهردار لندن داشته است، به طرز احمقانه‌ای با رئیس‌جمهور آمریکا که مهمان انگلیس است و تا به حال مهم‌ترین همپیمان بریتانیا بوده است، "تند و زننده" برخورد کرد».

وی در ادامه شهردار لندن را بازنده توصیف کرد و نوشت: «وی بازنده کامل است.او به جای من باید بر جرایم لندن متمرکز شود».

رئیس‌جمهور آمریکا سپس صادق خان را با شهردار نیویورک مقایسه کرد و گفت: «صادق خان تا حد زیادی یادآور «دوبلاسیو» شهردار بسیار بی‌عقل و بی‌کفایت نیویورک سیتی است که عملکرد افتضاحی داشت. فقط نصف او قد داشت. در هر رویدادی، به دنبال آن هستم که دوست بزرگی برای انگلیس باشم و بسیار مشتاق این سفر هستم. همین حالا فرود آمدم».

پیش از آن، شهردار لندن در انتقادی شدید از سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا، او را تهدیدی جهانی خطاب کرد که مانند فاشیست‌های قرن بیستم حرف می‌زند.

بنا به گزارش بی بی سی، انتظار می‌رود، تظاهراتی در سراسر انگلیس از جمله لندن، منچستر، بلفاست و بیرمنگام در اعتراض به سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا برگزار شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری