{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 356730

سفیر روسیه در ایران به تازگی اظهاراتی درباره کاهش سطح تعهدات برجامی ایران داشته و گفته است که اگر با ادامه اقدام متقابل ایران و خروج این کشور از برجام، این توافق از بین رود، آمریکا تماما مسئول این اتفاق خواهد بود.

به گزارش تاس، لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در گفت‌وگویی با روزنامه روسی ایزوستیا در این باره گفت: خروج بالقوه ایران از برجام و معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای [ان.پی.تی] تأسف‌بار خواهد بود. ما در این مرحله در حال ادامه دادن به فعالیت توضیحی خود در ارتباط با ایران هستیم و به آن‌ها توصیه می‌کنیم درباره امتناع از رعایت تعهداتشان هم در توافق هسته‌ای و هم در پروتکل الحاقی حراست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی احتیاط کنند که البته تهران به صورت داوطلبانه به مقررات آن [پروتکل الحاقی] پایبندی می‌کند.

جاگاریان در ادامه تاکید کرد: با این وجود، اگر ایران تصمیم بگیرد از برجام خارج شود، مسئولیت از بین رفتن این توافق بین‌المللی تماماً به عهده آمریکا خواهد بود که به طرز فاحشی از تعهداتش تخطی کرده، از برجام خارج شد و از طریق اعمال تحریم‌های غیرقانونی و یک‌جانبه به اعمال فشار بر ایران ادامه می‌دهد.

وی افزود: هنوز برای دیپلماسی فرصتی باقی است. همراه با شرکای خود در توافق هسته‌ای تلاش خواهیم کرد تا اتفاقات در زمینه‌ای منفی پیش نروند.

همزمان با گذشت یک سال از زمان خروج آمریکا از برجام و تعلل اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان، ایران اعلام کرد که قصد دارد اجرای دو مورد از تعهداتش در این توافق را متوقف کند و اروپا ۶۰ روز فرصت دارد تا برای حفظ توافق اقدامی مؤثر و عملی انجام دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری