{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 356650

سان‌فرانسیسکو یکی از ثروتمندترین و گران‌ترین شهرهای آمریکاست.

به گزارش بیزینس اینسایدر، سان‌فرانسیسکو یکی از قلب‌های تپنده اقتصاد آمریکا به شمار می‌رود و میزبان شرکت‌ها و کسب و کارهای زیادی در خود است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، برای بسیاری از آمریکایی‌ها امکان خرید خانه در این شهر به دلیل بالا بودن قیمت خانه وجود ندارد. در ادامه با حقایقی از اقتصاد این شهر آشنا می‌شویم:

۱- متوسط درآمد خانوارهای ساکن این شهر ۹۸ هزار و ۷۱۰ دلار در سال است که ۶۳ درصد بیشتر از متوسط درآمد سالانه آمریکایی محسوب می‌شود. این شهر سومین شهر آمریکایی از نظر دارا بودن بیشترین تعداد میلیاردرها پس از نیویورک و لس‌آنجلس است.

۲- متوسط هزینه اجاره یک خانه دو خوابه در این شهر ۴۵۰۶ دلار در ماه است که تقریباً سه برابر میانگین ۱۷۰۰ دلاری در کل آمریکاست. این شهر گران‌ترین شهر برای اجاره مسکن در آمریکاست.

۳- متوسط قیمت خرید خانه در این شهر ۱.۳ میلیون دلار است که ۴.۴ برابر متوسط قیمت خرید خانه در آمریکا به شمار می‌رود. ۸۱ درصد خانه‌های این شهر بالای یک میلیون دلار قیمت دارند.

۴- فقط ۱۲ درصد از ساکنان شهر سان‌فرانسیسکو توانایی خرید خانه در این شهر را دارند.

۵- برای داشتن یک زندگی راحت در این شهر باید حداقل ۲۳۰ هزار و ۲۸۶ دلار در سال درآمد داشت که معادل متوسط درآمد پنج سال شهروندان آمریکایی است.

۶- هزینه بالای مسکن باعث شده برخی از ساکنان این شهر در اتومبیل یا قایق زندگی کنند! در سال ۲۰۱۸ حدود ۸۰۰۰ نفر از ساکنان این شهر در وسایل نقلیه زندگی می‌کرده‌اند.

۷- حداقل درآمد مورد نیاز برای یک خانواده چهار نفره در این شهر ۱۴۸ هزار و ۴۴۰ دلار در سال است که بیش از هر شهر دیگری درآمریکاست.

۸- برای قرار گرفتن در دهک بالای درآمدی این شهر باید درآمدی معادل چهار میلیون دلار در سال داشته باشید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری