{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 353557

روزنامه سوری:

روزنامه الثوره سوریه نوشت:دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به خاطر طمعی که به خزانه کشورهای عربی منطقه خلیج فارس دارد، جمهوری اسلامی ایران را خطری برای آن ها جلوه می دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، روزنامه الثوره چاپ دمشق در مقاله ای به قلم 'عبدالرحیم احمد' نوشت: تابستان داغ منطقه خلیج فارس با افزایش فشارهای آمریکا بر ایران با استفاده از دلارهای نفتی اعراب ممکن است داغ تر شود.

غارت خزانه کشورهای عربی توسط آمریکا به بهانه دفاع از عرش حاکمان این کشورها، ضرری برای تهران ندارد ولی طمع ترامپ به برداشت بیشتر از خزانه اعراب، بزرگنمایی خطر ایران را ضروری می کند.

از زمانی که ترامپ وارد کاخ سفید شد، بنگاه معاملاتی دفاع از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را گشود و چک های این خدمت را یکی پس از دیگری دریافت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا به اعراب اعلام کرد یا باید هزینه دفاع از دولت هایتان را پرداخت کنید یا دفاعی درکار نخواهد بود و در این بازی، آن ها سخاوتمندانه و در حد و مرز غارت حاضر شدند سهم ترامپ و شریکش رژیم صهیونیستی را پرداخت کنند.

ولی چنانکه پیداست دفاعی که این کشورها به مبلغ میلیاردها دلار خریده اند، دفاع کامل و مطلقی نبوده است و هدف قرارگرفتن نفتکش ها در بندر الفجیره و ایستگاه های پمپاژ نفت عربستان این موضوع را ثابت می کند.

برخی این دو حمله را به تصمیم ترامپ برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران و برخی آن دو را تلاش برای کشاندن منطقه به جنگی که قطعا به سود اعراب نیز نیست می دانند.

در هر دو حالت باید به دنبال طرفی گشت که بیشترین سود را از بحرانی شدن منطقه می برد و بسیار واضح است که رژیم صهیونیستی تنها طرفی است که از جنگ جدید در منطقه سود می برد که هیزم آن شیوخ خلیج فارس باشند.

ایران بارها هشدار داده است که جلوگیری از صادرات نفتش به معنای جلوگیری از صادرات همه نفت اعراب از تنگه هرمز است ولی تهران تاکنون با یک سیاست عاقلانه از جامعه جهانی و بویژه پنج کشور امضا کننده توافق هسته ای برجام خواسته است در برابر تحریک ها و زورگویی آمریکا بایستند زیرا ایران می داند که جنگ در خلیج فارس نه به سود این کشور و نه به سود همسایگانش نیست.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    حقیقت این است که جهان هزینه جنگ عربها را می پردازد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری