{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 352672

آسوشیتدپرس گزارش داد؛

موضوعات منطقه ای و بین المللی از جمله ایران از مسائل اصلی در دیدار «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با مقام های مسکو در روسیه خواهد بود.

به گزارش آسوشیتدپرس ، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که پمپئو هفته جاری برای مذاکره با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه و «سرگئی لاوروف» همتای روس خود، عازم روسیه می شود. 
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، دیدار پمپئو با پوتین و لاوروف در روز سه شنبه هفته جاری در تفرجگاه سوچی، بالاترین سطح مذاکرات رو در رو میان دو دشمن سابق دوره جنگ سرد از زمان انتشار گزارش «رابرت مولر» بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا است.
مولر در گزارش خود اعلام کرد که دو سال تحقیقات در مورد این مساله، تبانی ترامپ با دولت روسیه را محقق نکرده است.
وی نه از ترامپ در مورد کارشکنی در اجرای عدالت رفع اتهام کرد و نه وی را در ارتباط با این مساله، شریک جرم دانست، اما گفت که کنگره در انجام تحقیقات خود در خصوص این پرونده، اختیار تام دارد.
بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، 10 مورد مربوط به کارشکنی ترامپ در اجرای عدالت را مورد بررسی قرار دارد.
در همین حال، پوتین و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته در تماسی تلفنی با هم گفت و گو کردند و پمپئو نیز به تازگی با لاوروف در فنلاند دیدار کرد. این سفر، اولین سفر پمپئو به روسیه در سمت وزیر امور خارجه آمریکا است. 
وزارت امور خارجه آمریکا یادآور شد که پمپئو، پوتین و لاوروف در مورد طیف جامعی از مسائل دو جانبه و چند جانبه پیش روی دو کشور مذاکره می کنند. 
به گفته یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا، علاوه بر ایران، بحران ونزوئلا، کنترل تسلیحاتی، مذاکرات هسته ای آمریکا با کره شمالی، مساله سوریه، حمایت روس ها از جدایی طلبان در شرق اوکراین و نگرانی های واشنگتن در مورد مداخلات انتخاباتی روسیه، از جمله موضوعات مورد بحث در جریان سفر پمپئو به روسیه است. 
مقام مزبور در حالی که خواست نامش فاش نشود، افزود که پمپئو انتظار ندارد این مذاکرات یک شبه به موفقیت دست یابد و در عوض، آن را فرصتی برای گفت و گو در سطح مقام های عالی رتبه تلقی می کند. 
به گزارش آسوشیتدپرس، تنش میان واشنگتن و تهران در روزهای اخیر به دلیل اعمال مجدد تحریم های آمریکا بالا گرفته است.
مسکو در حالی که جانب تهران را گرفته و خواستار حفظ برجام است، بر ضرورت قانع کردن دیگر طرف های امضا کننده توافق هسته ای برای انجام تعهدات خود تاکید کرده است.
«حسن روحانی» رییس جمهوری ایران 18 اردیبهشت ماه در جلسه هیات دولت از توقف فروش اورانیوم غنی سازی شده و آب سنگین برای مدت 60 روز خبر داد و گفت: اگر آنها (اروپایی ها) در این مدت به جبران بپردازند ما هم به شرایط امروز برمی گردیم ولی اگر در پایان 60 روز به نتیجه ای نرسیم دو اقدام دیگر را در پیش می گیریم.
همچنین شورای عالی امنیت ملی در بیانیه ای خطاب به کشورهای عضو برجام اعلام کرد: ایران از امروز (18 اردیبهشت 98) برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند.
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری