{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 350805

به طور کلی کشورهای جنوب اروپا بازار کار نامطلوب‌تری از کشورهای شمالی دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حدود ۸۰ درصد از شهرهای اروپایی، نرخ بیکاری سال ۲۰۱۸ در مقایسه با نرخ بیکاری سال ۲۰۱۷ کاهش پیدا کرده است. با این حال نرخ بیکاری در شهرهای مختلف دارای اختلاف بسیار زیادی با یکدیگر است. برای تهیه این گزارش از داده‌های مراکز آمار کشورهای اروپایی و هم چنین پایگاه داده مرکز آمار اتحادیه اروپا استفاده شده است.

بر همین اساس برای جمعیت ۱۵ تا ۷۴ ساله، شهر پراگ در جمهوری چک با ۱.۳ درصد کمترین نرخ بیکاری را در بین شهرهای مختلف اروپا دارد و پس از این شهر، ساوث وست در انگلیس با ۱.۵ درصد و میتل فرانکن در آلمان با ۱.۸ درصد، مناسب‌ترین بازار کار سال ۲۰۱۸ را در بین شهرهای مختلف اروپایی دارند.

شهرهای توبینگن و اوبر پفلانتس در آلمان و کمبریا در انگلیس نیز دیگر شهرهای اروپایی هستند که نرخ بیکاری آنها زیر دو درصد است.

از طرف دیگر، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به شهر مایوت در فرانسه با ۳۵.۱ درصد بوده است و پس از این شهر، سوئتا در اسپانیا با ۲۹ درصد و مقدونیه غربی در یونان با ۲۷ درصد در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند. ملیلا در اسپانیا، رئونیون در فرانسه و شهر غربی یونان نیز دیگر شهرهایی هستند که نرخ بیکاری در آنها بالای ۲۴ درصد بوده است.

تا پایان سال ۲۰۱۸ نرخ بیکاری در ۷۱ شهر اروپایی زیر ۳.۵ درصد بوده است. متوسط نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا ۶.۹ درصد بوده است. در ۳۰ شهر نیز نرخ بیکاری به طور متوسط ۱۳.۸ درصد بوده است که بیشتر آنها در فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و یونان قرار گرفته‌اند.

متوسط نرخ بیکاری در بن جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال در اتحادیه اروپا ۱۵.۲ درصد بوده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری