{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 349104

وزیر دفاع سریلانکا به دنبال درخواست رئیس جمهوری این کشور مبنی بر استعفای فوری مقام‌های امنیتی به دلیل ناتوانی در حوادث اخیر، از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، خبرگزاری رویترز از استعفای وزیر دفاع سریلانکا به دنبال حملات تروریستی مرگبار اخیر که منجر به کشته شدن صدها نفر شد، خبر داد.

این خبرگزاری پنجشنبه (پنجم اردیبهشت) نوشت که «وآن ویجه واردن» با اعلام اینکه مسئولیت کم‌کاری‌ها در انفجارهای اخیر را بر گردن می‌گیرد، از سمت خود استعفا کرد.

استعفای وزیر دفاع سریلانکا کمتر از چند ساعت از درخواست رئیس جمهوری این کشور از وی و چند مقام امنیتی برای کناره‌گیری از سمت خود صورت می‌گیرد.

«ماتریپالا سیریسِنا»، رئیس جمهور سریلانکا امروز بعد از گذشت پنج روز از وقوع انفجارهای تروریستی در این کشور، از وزیر دفاع و رئیس‌ پلیس این کشور خواست به دلیل ناتوانی در جلوگیری از این حملات، از سمت‌هایشان فورا استعفا کنند.

حملات انتحاری یکشنبه این هفته به چند کلیسا و هتل، منجر به کشته شدن ۳۵۹ نفر و زخمی شدن بیش از صدها نفر از شهروندان سریلانکایی شد.

گروه تروریستی داعش دیروز چهارشنبه در یکی از رسانه‌های خود مسئولیت این حملات تروریستی را برعهده گرفت و عاملان این حملات را «مبارزان دولت اسلامی» خواند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری