{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 344777

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با ابراز همدردی با ایرانیان که تحت تأثیر سیل های اخیر قرار گرفته اند برای کمک به آسیب دیدگان این واقعه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، گنگ شوانگ روز پنجشنبه درجمع خبرنگاران داخلی و خارجی در پکن خاطرنشان کرد: اگر ایران به کمک نیاز داشته باشد، چین مایل است به طور فعالانه با توجه به نیازهای خاص این کشور، کمک های خود را ارائه کند.

وی بار دیگر جان باختن تعدادی از ایرانیان در حادثه سیل اخیر را تسلیت گفت و با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد.

گنگ شوانگ همچنین به پیام تسلیت وزیر امور خارجه چین به 'محمد جواد ظریف' همتای ایرانی خود اشاره کرد که در آن «وانگ یی»، جان باختگان تعدادی از ایرانیان بر اثر سیل را به بازماندگان و خانواده هایشان تسلیت گفته و با مصدومان حادثه ابراز همدردی کرده بود.

در پیام وزیر خارجه چین به ظریف آمده بود: باور دارم که با درایت دولت جمهوری اسلامی ایران، مردم مناطق سیل زده قطعا از این مشکلات نجات می یابند و شهرهای خود را بازسازی می کنند.

در روزهای آغازین سال جدید هم بارش بیش از 300 میلیمتر باران در 35 ساعت که با آب ناشی از برف ذوب شده قبلی توامان شد، باعث سرریز شدن سدهای گلستان و بوستان و طغیان رودخانه ها شد بطوریکه ابتدا شهر گنبد را به زیر آب برد و سپس روانه شهرها و روستاهای شمالی و غربی استان شد.

5 فروردین 98 نیز جاری شدن سیلاب در دروازه قرآن شیراز و برخورد خودروها با یکدیگر در محور ورودی شمال این کلانشهر ده ها کشته و مصدوم برجای گذاشت.

پیش‌بینی‌های هواشناسی حکایت از بارش شدید باران در روزهای پیش رو دارد و وزارت نیرو اعلام کرد که به 25 استان کشور هشدار وقوع سیل داده و وزارت کشور نیز از اعلام آماده‌باش در پنج استان غربی خبر می دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری