{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 339953

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورنزدیک، مدعی شد که نفوذ ایران در لبنان روز به‌ روز بیشتر می‌شود و برای همین نیاز به «پاسخ ملی» در برابر این نفوذ است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک از لبنانی‌ها خواست جلوی نفوذ ایران در لبنان را بگیرند.

«دیوید سترفیلد» روز سه‌شنبه (۱۴ اسفند) بعد از دیدار با «جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان در اظهاراتی تحریک‌آمیز مدعی شد که نفوذ ایران در لبنان در حال افزایش است و لبنانی‌ها باید در برابر آن بایستند.

او گفت: «نفوذ رو به‌ رشد ایران در لبنان نیازمند پاسخ ملی [از سوی لبنانی‌ها] است.»

به نوشته پایگاه خبری شبکه اسکای نیوز عربی، دستیار «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن به دنبال حمایت از مردم لبنان است و بیروت باید در مسائل مربوط به اقتصاد وخیم و مشکلات امنیتی «تصمیم‌های سختی» بگیرد.

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک طی سفر دو روزه خود به لبنان با «سعد الحریری» نخست‌وزیر و «سامی الجمیل» رهبر «حزب الکتائب» دیدار داشته است.

پیروزی نمایندگان حزب‌الله لبنان و احزاب نزدیک به آن در انتخابات پارلمانی این کشور نگرانی مقام‌های آمریکایی، انگلیسی و رژیم صهیونیستی را در پی داشته است. آن‌ها معتقدند این پیروزی، باعث افزایش قدرت سیاسی حزب‌الله در لبنان خواهد شد.

آمریکا پس از انتخابات لبنان تحریم‌های جدیدی علیه جنبش حزب‌الله و اعضای آن وضع کرده و انگلیس نیز هر دو شاخه سیاسی و نظامی این جنبش را «تروریستی» خوانده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری