{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 338743

بنا بر اعلام کاخ سفید، برنامه دیدار دوم رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی تغییر کرده و احتمال امضای توافق بین این دو نیز در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، در حالی که انتظار می‌رفت دیدار دوم «کیم جونگ‌اون»‌ رهبر کره شمالی و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تا ساعاتی دیگر به طول بیانجامد و در پایان نیز توافقی بین این دو امضا شود اما گزارش‌ها از تغییر در برنامه‌های این نشست حکایت دارد.

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که نشست دوم کیم و ترامپ به‌طور غیرمنتظره‌ای قرار است زودتر به پایان برسد که به تبع آن امضای توافق مشترک بین این دو نیز در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است.

سندرز همچنین گفت (در زمان انتشار بیانیه) که این نشست 30 تا 45 دقیقه به پایان می‌رسد و بعد از آن ترامپ به هتل محل اقامت باز می‌گردد. بر این اساس، او قرار است ساعت 2 بعد از ظهر به وقت محلی (10:30 صبح به وقت تهران) در مقابل دوربین رسانه‌ها حاضر شود. این در حالی است که قرار بود کنفرانس مطبوعاتی ترامپ دو ساعت دیرتر برگزار شود.

منابع خبری همچنین تصاویری از حرکت و خروج کاروان‌های حامل رهبر کره شمالی و رئیس‌جمهور آمریکا از هتل محل نشست مخابره کرده و می‌گویند که ناهار کاری این دو نیز لغو شده است.

شبکه «ان‌بی‌سی» بامداد امروز به نقل از مقام‌های کنونی و سابق دولت آمریکا گزارش داده است که واشنگتن از درخواست اطلاع از تمام ابعاد و جنبه‌های برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی عقب‌نشینی کرده است.

این در حالی است که در مذاکرات یک دهه پیش کره شمالی و گروه متشکل از اتحادیه اروپا و آمریکا که با شکست مواجه شد، اختلاف اصلی در مورد اصرار غرب برای اطلاع کامل از ابعاد برنامه اتمی پیونگ‌یانگ بود.

ترامپ و کیم روز چهارشنبه در هانوی، پایتخت ویتنام، برای دومین بار با یکدیگر دیدار کردند و آنطور که مقام‌های کاخ سفید گفته‌اند، روز پنج‌شنبه دو طرف با حضور در یک مراسم رسمی توافقنامه‌ای را، که محتوایش هنوز مشخص نیست، امضا می‌کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا که در ابتدای مذاکره با کره شمالی خلع سلاح کامل اتمی پیونگ‌یانگ را به عنوان هدف دولتش اعلام کرده بود، در روزهای گذشته گفته برای تحقق این هدف عجله‌ای ندارد و همین که کره شمالی آزمایش‌های موشکی و اتمی خود را متوقف کرده، مایه خرسندی آمریکاست.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری