{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 338380

رئیس جمهور آمریکا برای برگزاری دومین نشست خود با رهبر کره شمالی، عصر سه‌شنبه وارد ‌پایتخت ویتنام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، منابع خبری عصر سه‌شنبه به ورود رئیس جمهور آمریکا به پایتخت ویتنام اشاره کردند.

 خبرگزاری کره‌ای «یونهاپ» در خبری فوری ورود «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به «هانوی» پایتختویتنام جهت برگزاری دومین دور از مذاکرات با «کیم جونک اون» رهبر کره شمالی را اعلام کرد.

ترامپ در حالی  قرار است چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری با کیم ملاقات کند که در آخرین اظهار نظر خود نسبت با پیامدهای نشست دوم با رهبر کره شمالی ابراز خوشبینی کرد و گفت، در صورت موافقت با خلع سلاح اتمی،کره شمالی ممکن است یک قدرت اقتصادی شود.

کیم جونگ اون نیز شنبه شب پیونگ‌یانگ را به مقصد هانوی برای انجام دومین دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا  ترک کرد.

هیات همراه رهبر کره شمالی را در سفر به هانوی مقام‌های ارشد کره شمالی تشکیل می‌دهند که در نشست هشت ماه پیش میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در سنگاپور هم حاضر بودند.

این در حالی است که گروهی از سناتورهای دموکرات آمریکا یکشنبه در نامه‌ای خطاب به ترامپ به وی توصیه کردند در نشست آتی با رهبر کره شمالی و در راستای خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، باید پیشرفت قابل ملاحظه‌ای صورت گیرد.

به نوشته وبگاه «هیل»  این سناتورها در نامه خود خطاب به ترامپ نوشتند که امیدوارند رئیس جمهور برنامه جدی دیپلماتیک را اجرا کند که شامل  فرآیندی قانونی در توقف و تخریب زرادخانه اتمی کره شمالی در کنار تحریم‌ها و فرصت‌ها برای گفت‌و‌گوی بیشتر میان متحدان باشد

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری