{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 337669

فدرال رزرو در گزارش سیاست مالی نیم سالانه خود اعلام کرد اقتصاد آمریکا رشدی پیوسته در نیمه دوم ۲۰۱۸ داشت ولی نرخ رشد برای کل سال زیر ۳ درصد بود.

به گزارش رویترز ، فدرال رزرو در گزارش سیاست مالی نیم سالانه خود اعلام کرد اقتصاد آمریکا رشدی پیوسته در نیمه دوم 2018 داشت ولی نرخ رشد برای کل سال زیر 3 درصد بود، بنابراین هزینه های مشتری و کسب و کارها رو به ضعف گذاشت . 
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بانک مرکزی آمریکا در سندی که مثبت ترین دورنمای آن را برای یک اقتصاد رو به رشد با وجود یک سری ریسک های داخلی و جهانی نشان می‌داد، دلایل توقف افزایش بیشتر نرخ بهره را در ماه گذشته اعلام کرد . 
فدرال رزرو با اشاره به شرایط بی ثبات جهانی و اقتصادی، عواملی مانند کاهش تمایل سرمایه‌گذاران برای ریسک و کندی رشد اقتصادی چین را برشمرد . 
این شرایط به 2019 هم سرایت کرده است. تعطیلی 35 روزه دولت آمریکا، رشد تولید ناخالص داخلی را در سه ماهه اول سال جاری پایین نگه داشته است . 
فدرال رزرو اعلام کرد خرجکرد مشتریان در نیمه دوم 2018 افزایش یافت ولی تا پایان سال ضعیف تر شد . 
سرمایه گذاری تجاری هم افزایش یافت ولی رشد تا حدی کند شد . 
به گزارش فدرال رزرو، اطمینان مشتریان و کسب و کارها در حد مطلوب بود ولی برخی معیارها از پاییز، ضعیف و بی ثبات شدند. شرایط مالی داخلی کسب و کارها و خانوارها حمایت چندانی از رشد اقتصادی نکردند .
جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز سه شنبه و چهارشنبه در برابر قانون گذاران سنا و مجلس نمایندگان آمریکا می ایستد تا جزئیات این گزارش را بیان کند. این هفته، هفته ای مهم برای اطلاعات اقتصادی و دیدگاه  بانک مرکزی در مورد اقتصاد است . 
این گزارش شامل برخی نقاط قوت اقتصادی هم میشود، مثل بهبود بازار کار و رشد پیوسته در آمد ها که به خاطر کاهش مالیات دولت ترامپ به وجود آمد و مصرف خانواده‌ها را بالا برد . 
تورم در سال گذشته نزدیک به هدف 2% فدرال رزرو باقی ماند . 
ولی فدرال رزرو عوامل مخالف را هم برشمرد، مثلاً عواملی که به بحث بر سر سیاست تجارت جهانی مربوط می‌شد.‌ در کل، بنظر میرسد علی‌رغم تلاش دولت برای بهبود موقعیت تجاری آمریکا، صادرات خالص کمی از رشد تولید ناخالص داخلی را در 2018 پایین آورده است . 
در یک نشست در مورد سیاست در اواخر ماه گذشته، مقامات فدرال رزرو فشار سه ماهه خود را برای بالا بردن نرخ بهره متوقف کردند چون متوجه شدند که تورم و رشد جهانی تضعیف شده و دورنمای آمریکا نسبت به چند هفته قبل نا مطمئن تر است . 
از آن زمان، اطلاعات اقتصادی ترکیبی بوده‌ از خرده فروشی و تولید کارخانه ای ضعیف تر به همراه رشد خوب شغلی . 
ولی در این بین، برخی مسائل باقی می مانند. مهمتر از همه اینکه گزارش تولید ناخالص داخلی برای آخرین سه ماهه 2018 به خاطر تعطیلی دولت به تعویق افتاده است . 
این گزارش روز پنجشنبه اعلام می‌شود و به دنبال آن هم گزارش شغلی برای ماه فوریه می آید . 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری