{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 334772

وزیر امور خارجه کشورمان گفت که در صورت مشروط شدن تعهدات اتحادیه اروپا در قبال برجام ایران گزینه‌های متعددی دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیا الیوم در پاسخ به سوالی درباره لوایح چهارگانه مالی (FATF) گفت: کل موضوع خارج کردن ایران از لیست سیاه گروه اقدام مالی است.

ظریف درپاسخ به این سوال خبرنگار روسیا الیوم "درخصوص تاثیر پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم بر سپاه پاسداران و نیز حمایت ایران از حزب الله و جنبش حماس که غربیها آنها را سازمان های تروریستی می خوانند، " تاکید کرد: معیار آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی نیست. تهران توجهی به نظر رژیم صهیونیستی نمی کند زیرا این رژیم پلید ترین حامیان تروریسم است و تروریسم دولتی در منطقه و جهان انجام می دهد. این تنها شورای امنیت است که در این باره نظر می دهد.

ظریف اظهار داشت که اگر اروپایی‌ها تغییر در برنامه موشکی ایران و تصویب قوانینی مانند "اف‌ای‌تی‌اف" را پیش شرط انجام تعهدات خود در قبال برجام را قرار دهند ما گزینه‌های مختلفی داریم  که یکی از آن‌ها خروج از برجام است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار داشت که تشکیل دولت در لبنان دستاورد ملت این کشور است و هیچ مذاکراتی بین ایران و عربستان در این زمینه صورت نگرفته است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برخی اختلاف نظرهای جزئی بین ایران و روسیه در سوریه تاکید کرد که هیچ اختلافی بین ما درباره روند سیاسی در سوریه نیست.

وی گفت: تنها راه برقراری امنیت مرزهای مشترک ترکیه و سوریه استقرار ارتش سوریه در مرزها است.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که رابطه بین ترکیه و سوریه به نفع منطقه است و ما آماده میانجیگیری بین ترکیه و سوریه هستیم.

ظریف گفت: اختلافات زیادی با ترکیه نداریم و ما به نقاط مشترکی رسیدیم و دستاوردهای زیادی در سوریه محقق کرده ایم.

وی تاکید کرد که زمینه گفت‌وگو با کشورهای عربی مهیا است و همسایگان عرب ایران باید رفتارشان را تغییر دهند.

ظریف گفت که تصمیم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب مسئله داخلی این کشور است و ایران به دنبال نفوذ و توسعه طلبی نیست.

وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت که عملیات‌هایاسرائیل در سوریه ماجراجویانه است و تهران دائما در این زمینه با روسیه در حال مشورت است.

ارسال نظر