کد خبر 329327

پس از وقفه چهارماهه؛

اولین محموله نفت خام آمریکا پس‌از صلح تجاری راهی چین شد

۳ محموله نفت خام آمریکا از خلیج آمریکا راهی چین شده‌اند. این اولین محموله‌ای است که از اواخر سپتامبر تاکنون و پس از برقراری صلح ۹۰ روز در جنگ تجاری بین دو کشور، به چین ارسال می‌شود.

به گزارش رویترز، منابع آگاه خبر دادند، ۳ محموله نفت خام آمریکا از خلیج آمریکا راهی چین شده‌اند. این اولین محموله ای است که از اواخر سپتامبر تا کنون و پس از برقراری صلح ۹۰ روز در جنگ تجاری بین دو کشور، به چین ارسال می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، طبق داده‌های ردیابی کشتی‌ها و کارگزاران کشتی‌رانی، این نفت‌کش‌ها، گالوستونِ تگزاس را ماه گذشته ترک کرده‌اند و قرار است بین اواخر ژانویه تا اوایل ماه مارچ به بنادر چین برسند. این داده‌ها نشان دهنده یک تغییر رویه است، چراکه از تابستان و با آغاز جنگ تجاری، خریداران چینی از خرید نفت آمریکا خودداری کرده‌اند.

یک منبع آگاه صنعت نفت گفت: به نظر می‌رسد چین به خرید نفت آمریکا بازگشته است. این منبع آگاه گفت که اجازه ندارد رسما در مورد این موضوع صحبت کند و درخواست کرد نامی از او برده نشود. او گفت هنوز احتمال این وجود دارد که داده‌های مربوط به مقصد این نفت‌کش‌ها تغییر کند.

چین بزرگترین واردکننده نفت در جهان است و در سال ۲۰۱۵ که آمریکا ممنوعیت ۴۰ ساله حمل نفت با کشتی را لغو کرد، به بزرگترین خریدار نفت از آمریکا تبدیل شد. طبق داده‌های اداره کالاهای چین، در ۹ ماه اول ۲۰۱۸، چین ۳۲۵۰۰۰ بشکه در روز از آمریکا نفت وارد کرده است.

یکی از کارگزاران نفتی هم خبر داد: ابرنفت‌کش البوران، که حدود ۲ میلیون بشکه نفت خام را حمل می‌کند، دماغه گود هوپ در آفریقای جنوبی را دور زده است و در اواخر این ماه به چین خواهد رسید.

طبق داده‌های رفینیتیو ایکون، نفت‌کش‌های آلمی اطلس و منیفا، که هر کدام ۲ میلیون بشکه نفت خام را حمل می‌کنند، در حال حاضر از برزیل عبور کرده‌اند و قرار است در اواخر فوریه و اوایل مارچ به چین برسند.

پس از این که چین با وقوع جنگ تجاری واردات نفت از آمریکا را محدود کرد، نفت آمریکایی بیشتری به کشورهای همسایه آسیایی، نظیر هند، ژاپن، تایوان و کره‌جنوبی ارسال شد. در ماه اکتبر صادرات نفت آمریکا به ۲.۳۳ میلیون بشکه در روز رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر