{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 328853

شرکت تولیدکننده سیگارهای مارلبرو اعلام کرد: قصد دارد در اسرع وقت از تولید سیگار فاصله گرفته و به سمت تولید سیگارهای بدون دود برود.

به گزارش راشاتودی، شرکت فلیپ موریس اینترنشنال تولید‌کننده سیگارهای مارلبرو و بزرگ‌ترین تولیدکننده سیگار در جهان در اقدامی بی‌سابقه اعلام کرد تولید سیگارهای معمولی را کنار گذاشته و در اسرع وقت به دنبال تولید سیگارهای بدون دود برود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، این شرکت که در کنار سیگارهای مارلبرو، دخانیات پارلامنت را تولید کرده و چندین برند دیگر را دارد، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قصد دارد صدها میلیون مصرف‌کننده خود را به سمت استفاده از تولیدات غیردودی ببرد.

شرکت فیلیپ موریس می‌گوید اولویت این شرکت ساخت سیگارهای بدون دود الکتریکی است و تاکنون چندین میلیارد دلار در زمینه تولید جایگزین سیگارهای معمولی که همچنان بتواند مصرف‌کنندگان را راضی نگه داشته و در عین حال ضرر کمتری داشته باشد، سرمایه‌گذاری کرده است.

این شرکت در بیانیه خود می‌گوید: از سال ۲۰۰۸ ما حدود ۴.۵ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و حدود ۴۰۰ متخصص را نیز به کار گرفته‌ایم.

قرار است سیگار الکترونیکی با استفاده از بخار آب و همچنین تزریق نیکوتین دودی شبیه دود سیگار را برای مصرف‌کنندگان تأمین کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این شرکت تولیدکننده سیگارهای مارلبرو تاکنون ۴ سیگار غیردودی را به بازار عرضه کرده، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و چند میلیون نفر به استفاده از این سیگارها روی آورده‌اند. در این سیگارها به جای آنکه تنباکو بسوزد گرم می‌شود تا نیکوتین آن آزاد شده، اما دودی ایجاد نمی‌شود.

البته این شرکت متهم است که برخی عوارض مصرف این سیگارها بر سلامتی مصرف‌کنندگان را پنهان کرده است.

رویترز در سال ۲۰۱۷ گزراش داد: مارلبرو برای ساخت ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این محصولات از متخصصین ضعیف برای آزمایشات پزشکی استفاده کرده است که همین مسئله نتایج مثبت تأثیر استفاده سیگاری‌ها از این محصول را زیر سوال می‌برد.

ارسال نظر