{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 328685

پامپئو وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای گفته است ایالات متحده روابط نزدیکی با عربستان سعودی دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری العربیه گفت: ما روابط نزدیکی با عربستان سعودی داریم.

وی در خصوص رابطه دوجانبه ریاض-واشنگتن افزود: این رابط دوجانبه سودمند ثبات در خاورمیانه را به ارمغان می‌آورد و به ایالات متحده در اجرای اقداماتی که مردم آمریکا را امن نگه می‌دارد، کمک می‌کند. مطئنم پادشاهی سعودی یک هم‌پیمان عالی در انجام این امور است.

وی با تکرار ادعاهای گذشته خود جمهوری اسلامی را بزرگترین حامی دولتی تروریسم خطاب کرد و گفت این چیزی است که ترامپ رئیس جمهور آمریکا آن را یکی از اولویت‌های مهم خود می‌داند. پامپئو افزود: ما مصمم هستیم با شرکای خود در خاورمیانه کاری در این رابطه انجام دهیم.

وزیر خارجه آمریکا همچنین مدعی شد: یک دموکراسی واقعی در جمهوری اسلامی ایران و یک دموکراسی واقعی از حزب الله [لبنان] حمایت نمی‌کند. یک دموکراسی واقعی در یمن به شکلی که از حوثی‌ها حمایت کند، فعال نخواهد بود.

وزیر خارجه آمریکا دیروز از برگزاری یک نشست بین‌المللی با تمرکز بر نفوذ و نقش‌آفرینی منطقه‌ای ایران خبر داده. پامپئو گفته بود این نشست بین‌المللی ماه آتی میلادی به میزبانی ایالات متحده و در کشور لهستان برگزار خواهد شد.

ارسال نظر