{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 328629

رشد اقتصاد انگلیس کمترین سرعت را طی نیم سال گذشته در سه ماهه منتهی به نوامبر ۲۰۱۸ داشت، چون کارخانه‌ها از جنگ سخت تجاری و برگزیت آسیب دیدند .

به گزارش رویترز، تولید ناخالص داخلی انگلیس در سه ماهه منتهی به نوامبر 2018، 0.3 درصد بالاتر از دوره سه ماهه قبلی بود و کمتر از رشد 0.4 درصدی در سه ماهه سوم سال 2017.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تولید کنندگان از طولانی ترین کاهش ماهانه در تولیدشان از زمان بحران مالی رنج می برند و از تقاضای کمتر خارجی ضربه خوردند .
در ماه نوامبر به تنهایی تولید صنعتی 1.5 در صد به صورت سالانه کاهش یافت که بیشترین کاهش از اوت 2013 بود .
نگرانی در مورد اقتصاد جهان به خاطر جنگ تجاری بین چین و آمریکا افزایش یافته است. آمار آلمان و فرانسه هم در اوایل هفته جاری کاهش تولید صنعتی را نشان میدهد .
فیلیپ شاو، اقتصاددان ارشد اینوستک با اشاره به این مسئله که برگزیت بر سرمایه گذاری تاثیر گذاشته است، گفت دلیل مشترکی برای اختلال بخش کارخانه ای در سراسر اروپا وجود دارد، مثل تغییر در صنعت اتومبیل .
خودروسازان سراسر اروپا از کاهش تقاضا برای خودروهای دیزل به خاطر نگرانی از آلودگی هوا رنج می برند. ارز ملی و اوراق قرضه دولتی انگلیس طبق ارقام روز جمعه تغییر کمی داشتند .
قرار است انگلیس در 29 مارس از اتحادیه اروپا خارج شود و مشخص نیست پس از آن بتواند بدون اختلال در زنجیره های عرضه بین مردزی تجارت کند.
در مقایسه با سال قبل، اقتصاد انگلیس 1.4 درصد بزرگتر بود. تنها در ماه نوامبر 0.2 درصد رشد کرد، در حالی که پیش بینی ها رشد 0.1 درصدی را نشان می دادند. بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد احتمالاً اقتصاد انگلیس حدود 3.2 درصد طی سه ماهه آخر سال رشد داشته است.
تحلیلگران موسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی پیش بینی رشد سه ماهه چهارم سال را پایین آورده‌اند و 0.3 درصد در مقابل 0.4 درصد قبلی اعلام کردند. ولی رشد 0.4 درصدی را برای سه ماهه اول 2019 پیش بینی می‌کنند. آنها همچنین اشاره کردند که ریسک این پیش بینی ها به خاطر مسئله برگزیت رو به پایین است .
رشد اقتصاد انگلیس پس از رای برگزیت در ژوئن 2016 کند شد و نرخ رشد آن از پایین ترین حد در بین هفت کشور ثروتمند دنیا به نیمه یا حتی پایین‌تر از آن رسید .
تابستان گرم و جام جهانی فوتبال در اواسط 2018 یک رشد موقتی به وجود آورد ولی اطلاعات خرده فروشی نشان می دهد که مشتریان هزینه های خود را در سال گذشته محدود کردند .
بخش خدمات انگلیسی در سه ماه منتهی به نوامبر رشد کرد ولی تولید صنعتی 0.8 درصد کاهش یافت که که بیشترین افت از می 2017 بود .
آمار جداگانه نشان می‌دهد کمبود تجارت کالاهای انگلیس به طرز غیرمنتظره ای در نوامبر افزایش یافته و از 11.9 میلیارد پوند به 12 میلیارد پوند (15.3 میلیارد دلار) رسیده است.

ارسال نظر