{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 328121

درآمدهای شرکت ایرفرانس کی‌ال‌ام (Air France KLM) با وجود افزایش ترافیک و سفرهای هوایی در این ایرلاین در دسامبر ۲۰۱۸، تحت‌تاثیر اعتراضات و اغتشاشات اخیر در فرانسه به شدت کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شرکت کی‌ال‌ام که هم‌اکنون یکی از زیرمجموعه‌های شرکت هواپیمایی ایرفرانس محسوب می‌شود، به تازگی در تازه‌ترین گزارش‌های مالی منتشر شده اعلام کرده است که باوجود افزایش حجم سفرهای انجام شده در این ایرلاین و رشد مثبت ترافیک هوایی آن در ماه منتهی به سال جدید میلادی یعنی دسامبر ۲۰۱۸، این ایرلاین اروپایی با کاهش شدید در میزان درآمدزایی خود مواجه شده است که در این بازه زمانی تقریبا رکوردی بی سابقه به شمار می‌رود.

ایرفرانس که بزرگترین ایرلاین فرانسه است، در آخرین ماه از سال گذشته میلادی یعنی دسامبر ۲۰۱۸، ۷.۷ میلیون مسافر را در مناطق مختلفی از جهان جابجا کرده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۳.۶ درصد رشد و افزایش داشته است.

به گفته مقامات ارشد این شرکت هواپیمایی، اغتشاشات و اعتراضات اخیری که در فرانسه و برخی دیگر از کشورهای اروپایی بوجود آمد و به جنبش جلیقه زردها معروف شد، این شرکت هواپیمایی بزرگ با وجود رشد ترافیک هوایی و حجم بالای سفرهای انجام شده،  متحمل ضرر و زیان های هنگفتی شده است و بر اساس گزارش رویترز، تاثیر منفی آن بر درآمدزایی ایرفرانس ۱۷ میلیون دلار معادل ۱۵ میلیون یورو بوده است.

این شرکت هواپیمایی همچنین در سال ۲۰۱۸ میلادی، با ۲.۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن ۱۰۱ میلیون نفر مسافر را از مناطق مختلفی از جهان جابجا کرده است.

ارسال نظر